Formičky na led neslouží pouze pro mrazení vody. Mají široké využití například pro kávu, jogurt nebo bylinky

Naučte se maximálně využít potenciál formy na led. Pomocník, kterého má doma takřka každý, je univerzálnější, než tušíte.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Formičky na led si většina lidí spojuje s tvorbou ledu do osvěžujících nápojů v parných letních měsících. Jen málo z vás je ale dokáže využít i jinak. S trochou důvtipu se stane formička vaším nepostradatelným pomocníkem během celého roku. V textu níže zjistíte, jak si můžete s její pomocí vytvořit působivé dekorace, ozvláštnit nápoje a pokrmy, ušetřit čas při vaření nebo zabavit děti.

V hlavní roli design

Blíží se rodinná oslava anebo máte naplánovanou důležitou návštěvu? Všem přítomným vytřete zrak s dekorací z mražených květů. Do formy na led jednoduše vložte celý květ vybrané rostliny (skvěle vypadají například růže a drobnokvěté chryzantémy), zalijte jej vodou a dejte zmrazit. Hotová dekorace nejlépe vynikne ve skleněné míse.

iZdroj fotografie: Freepik

U návštěv ještě na chvíli zůstaňme. Další vychytávkou, s níž vám pomůže tvořítko na led, je mražené ovoce vhodné do karafy s vodou. Web ProŽeny přidává ještě možnost vytvořit si jahodové pralinky. Do formiček nalijte na dno trochu čokolády, vložte kousek jahody a zalijte ho zbytkem čokolády. Hotové pralinky nezapomeňte vyndat asi 30 minut před servírováním.

Pomoc v kuchyni i pokojíčku

Asi nejširší využití mají formičky na led v kuchyni, jak dokazují i tipy na blogu internetového obchodu Mall. S jejich pomocí si můžete připravit směs koření do polévky, uchovat výpek či vývar, zamrazit bylinky v olivovém oleji (po roztopení na pánvi připravované jídlo příjemně ovoní) nebo uskladnit pesto, které zmrazené vydrží až půl roku.

Uchovat můžete ve formičkách i zázvor, který najemno pokrájíte a necháte zmrznout v troše vody. Pokud zmrazíte kávu (nejlépe espresso) a v jiné formičce si vytvoříte kostky zmrzliny, získáte dokonalý základ pro stylovou ledovou kávu.

Formy na led vás dokáží zachránit i coby organizéry. Podle různých zdrojů v nich můžete roztřídit šperky, léky nebo korálky. Třídění by mohlo bavit i děti, které můžete nechat přebírat třeba knoflíky. Posledním tipem je využití tvořítek na led coby palety, která je díky vysokým okrajům vhodná i pro menší děti.

Které další využití formiček na led znáte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Zobrazit další články