Manžel jí dal staré pneumatiky, tak využila své zlaté ručičky: Za hodinu vyrobila květináče a luxusní posezení, které jí teď závidí všichni sousedé

Využijte staré pneumatiky a udělejte si z nich vybavení na zahradu. Podle tohoto návodu si můžete vyrobit například květináče nebo posezení, které je krásně barevné.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V současné době si mnoho lidí raději šetří peníze na horší časy nebo na poplatky. Kupovat zahradní posezení a jiné vybavení do domácnosti není pro společnost nyní prioritou. Nikdo však nechce bydlet v domě se zahradou, na níž si nemůže v klidu posedět. Pokud je to i váš případ a rádi byste si zútulnili pozemek, využijte a recyklujte předměty, které byste jinak vyhodili do popelnice či sběrného dvora. Tentokrát si můžete vyrobit vcelku levně zahradní posezení a květináče, abyste rozzářili zahradu.

Vlastní recyklace odpadu

Většina pneumatik, které jsou již sjeté a nemají žádný vzorek, se v mnoha případech uskladní na nějakém místě na delší dobu a jejich majitelé se o ně nijak nestarají. Když už je jich větší množství, většinou je vezmou všechny najednou a odvezou do sběrného dvora. Pneumatiky přitom nemusí končit jako odpad na jiném místě, ale lze je recyklovat a využít.

Sedadlo z pneumatik

K tomu, abyste si z nich vyrobili sedadlo na zahradu, budete potřebovat tyto věci: 2 nebo 3 pneumatiky (podle toho, jak chcete mít sedadlo vysoké), bungee šňůru, vrtačku, metr a křídový fix. Ti, kteří by rádi měli sedadlo z pneumatik v určité barvě, se musí podívat i po ní. Nezapomeňte i na fixační průhlednou barvu, jelikož ta zabrání jejímu odlupování nebo vymývání. Přece jen bude lepší, když sedadlo vydrží déle barevné.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jakmile si vše nachystáte, pusťte se do práce. Nemusíte se bát, že by to bylo něco složitého. Hravě si s výrobou sedadla poradí i ženy, jež umí s vrtačkou. Pneumatiky poskládejte na sebe, abyste zjistili výšku a určili si, zda použít 2 nebo 3. Dále si pomocí metru vyznačte díry, které poté vyvrtáte. Následně si vezměte bungee šňůru a protáhněte ji dírami tak, aby vznikl kostkovaný tvar. Nezapomeňte si také vyvrtat díry mezi pneumatikami, abyste je mohli spojit.

Květináč z pneumatiky

V obchodě si sice můžete vybírat z obrovského množství květináčů, které na sobě mají různé dekorace nebo barvy, ale pokud si vyrobíte vlastní květináč z pneumatiky, hodně na tom ušetříte. Jednoduše si vezměte pneumatiku, pokud ji budete chtít nějak nabarvit, zakupte vaši oblíbenou barvu a gumu natřete / nastříkejte, poté pneumatiku položte na zahradu, kde chcete květináč mít, dejte do ní hlínu a zasaďte květiny.

Můžete být trochu více kreativní, jestliže máte několik volných pneumatik. Pokud totiž každou nabarvíte jinak, můžete například z červené vytvořit berušku jen tím, že použijete i další barvy a nalepíte na pneumatiku velké plastové pohyblivé oči. Dále můžete nabarvit více pneumatik různými barvami, a poté je naskládat na sebe. Vytvoříte si tak například barevnou skalku, kterou jen tak někdo nemá.

Jaké další předměty byste vyrobili ze staré pneumatiky?

Zdroj: DIYWays
Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Jsem nadšená redaktorka, která přináší nekonečné dávky inspirace a vášně do světa architektury a designu. S uměleckým přístupem k psaní a profesionálním okem pro detail dokážu zprostředkovat čtenářům zážitky a emoce, které architektura a design mohou přinést do jejich životů. Jsem kreativní průvodkyní pro každého, kdo hledá inovativní způsoby, jak oživit a zlepšit prostředí, ve kterém žijeme.

Zobrazit další články