Staré komodě ztrojnásobila hodnotu díky metodě stínování
adbz.cz » Hobby » Staré komodě ztrojnásobila hodnotu díky metodě stínování. Nechápe, že to někdo nezkusil už dávno

Staré komodě ztrojnásobila hodnotu díky metodě stínování. Nechápe, že to někdo nezkusil už dávno

Pokud máte v plánu dát staršímu kusu nábytku nový nádech, zkuste použít techniku stínování, stejně jako žena v tomto článku.

renovace komoda zacatek stinovan
Zdroj fotografie: S vědomím Bethany Sy

Dnes na trhu seženete cokoliv. Pokud jde o nový nábytek, máte na výběr hned z několika možností. Existuje mnoho kamenných prodejen s nábytkem a se širokou nabídkou produktů, o e-shopech ani nemluvě. Pokud ale nechcete utrácet za nový a na půdě jste našli starší nábytek po babičce, možná nebude špatné jej zrenovovat. Ostatně, je to trend doby – renovovat starší kusy nábytku.

Žena zrenovovala komodu k nepoznání

Dnes se můžete inspirovat jistou ženou, která si chtěla ponechat starší komodu a vdechnout jí nový život. Jelikož žena ráda designuje místnosti a nábytek v nich, a zároveň umí skvěle stínovat, dala tyto dvě dovednosti dohromady a začala takto renovovat staré kusy nábytku. Jak sama říká, komoda má teď trojnásobnou hodnotu. Na tomto konkrétním se vyřádila pomocí dřevěného uhlí STAIN na dřevo, díky kterému lze docílit efektu stínování.

Nejprve si na povrch tužkou načrtla okvětní lístky růže a pak se dala do samotného stínování. Veprostřed nechala pořádnou skvrnu a poté dále pokračovala, lístek po lístku. Vždy s každým novým lístkem musela přijít nová skvrna, která nikdy nezasahovala až na kraj lístku, musela si nechat místo na ono stínování.

Poté vzala suchý hadřík a prstem přes hadr stírala skvrnu směrem od středu květiny, čímž vytvořila jakýsi barevný přechod od tmavého ke světlému, tedy efekt stínování. Některé ze skvrn (lístků) musela žena chvíli nechat odležet a až poté stírat, neboť při moc tekutém stavu je efekt nedokonalý. Lístky nechala 5 minut odstát a poté znovu přejela suchým hadříkem, aby celé dílo vypadalo opravdově.

Lidem se toto prostě líbí

Takový postup opakovala několikrát po sobě a nakonec celý povrch skříňky pokryla speciálním lakem, který ochrání tuto malbu před vnějšími vlivy. Celou dekoraci dovršila nalakováním celé kostry komody, kterou nabarvila na krémově zelenou barvu. Celá komoda se dá opravdu označit za legitimní umělecké dílo.

renovace komoda stinovani pyzamo
Zdroj fotografie: S vědomím Bethany Sy

Jak žena sama tvrdí, technika je velmi jednoduchá a vzniklý efekt je nádherný, nechápe, že nikdo podobnou techniku ještě nezkusil. Její dílo ocenila i řada lidí. Fotka, kde je žena vyfocena v pyžamu a stínuje zrovna svou malbu, doslova obletěla obrázkový web, kde byl shlédnut více než 250 tisíc krát. Žena má být právem na co hrdá.