Okopírování klíče bez drahého zámečníka. Stačí k tomu dvě věci
adbz.cz » Hobby » Okopírování klíče doma a bez drahého zámečníka. Stačí tiskárna a obyčejná plechovka od pití

Okopírování klíče doma a bez drahého zámečníka. Stačí tiskárna a obyčejná plechovka od pití

Klíče byste nikde neměli nechávat bez dozoru. Zloději jsou čím dál vynalézavější a s dostupnou technikou si sami dokáží vyrobit jeho kopii.

klic
Zdroj fotografie: Depositphotos

Díky internetu jsou různé návody, postupy, vychytávky a vymoženosti mnohem dostupnější a na jednom místě. Kromě toho, že vám mohou ušetřit spoustu času, starostí i peněz, se vám však některé z nich mohou pěkně vymstít. Zvlášť pokud si na své věci nedáte dostatečně pozor. Internetový portál iDnes varuje před zloději, kteří si mohou váš klíč snadno vytisknout. Tento trik by se vám jednou mohl hodit, avšak jeho zneužití už by vás příliš nepotěšilo.

Dveře odemknete i bez zámečníka

Ať už se vám podařilo klíče někde zapomenout nebo zabouchnout doma, pak jistě oceníte způsob, jak se dovnitř dostat, aniž byste si museli volat na pomoc odborníka, za jehož služby byste zaplatili pěkně vysokou sumu. K výrobě náhradního klíče vám poslouží jediná fotka, jak jsme psali už dříve na adbz. Podle tohoto postupu si dveře během chvilky odemknete.

Jak zkopírovat klíč

Dalším způsobem, jak si v takové situaci poradit, je vytisknout obrys klíče a přenést jej na prázdnou plechovku. Jediné, co k tomuto účelu budete potřebovat, je fotka vašeho klíče na dobře viditelném podkladu a další drobný předmět (například minci), obyčejnou tiskárnu, prázdnou plechovku, nůžky, výrazný fix a kousek lepicí pásky.

svazek klíčů na stole
Zdroj fotografie: Freepik
Do bytu se dostanete i bez zámečníka. Klíč si snadno vyrobíte ze staré plechovky.

Jak klíč vyfotit

Začněte tím, že klíč položíte na bílý papír, aby byl jeho okraj snadno a dobře viditelný a vedle něj umístěte minci nebo jiný předmět, který máte neustále po ruce. Podle něj budete v případě potřeby odvozovat potřebnou velikost klíče. Jakmile máte oba předměty nachystané, vyfoťte je a fotografii si bezpečně uložte do svého mobilního zařízení.

Vyrobte klíč z plechovky

Když si budete potřebovat klíč vyrobit, stačí jen danou fotografii otevřít a pomocí druhého předmětu ji zvětšit tak, aby předměty na ni odpovídaly skutečným rozměrům. Poté obrázek vytiskněte a obrys klíče přeneste na plechovku. Nakonec obrys klíče vystřihněte a máte hotovo. Pozor však na bezpečnostní vložky, jejichž mechanismus je mnohem složitější, na něž upozorňuje i portál BydlemeBezpečně. Může se stát, že v tomto případě váš výrobek nebude vůbec fungovat a bez specialisty se nakonec neobejdete.

Dveře si sami otevřete i bez záměčníka a ušetříte hromadu peněz, jak potvrzuje i naše čtenářka Klára P. z Kadaně: „Když jsem si zabouchla klíče, stálo mě otevření dveří asi 5 000 Kč. Mrzelo mě, že jsem si nedokázala sama poradit. Zbytečně vyhozené peníze.“ Když jsme byli malí, rodiče pro jistotu nechávali kopie u sousedů, a tak se nemohlo stát, že bychom se nedostali domů.