Zálesácký způsob na otevření konzervy bez otvíráku a jiného náčiní

Máte u sebe konzervu a nemáte s sebou otvírák? Žádný problém: s několika triky a pomocí několika běžných předmětů můžete snadno otevřít plechovku.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Už jste se někdy ocitli v situaci, že potřebujete otevřít konzervu, ale nemáte otvírák? Mnoho lidí si myslí, že to ani jinak nejde, ale pletou se. Ono otevření konzervy bez otvíráku se může zdát jako nemožná věc, ale není to tak. Existuje mnoho triků a metod, jak otevřít plechovku a dostat se k jejímu obsahu. Následující návod vám ukáže nejlepší způsoby, jak otevřít plechovku bez otvíráku na konzervy.

Obyčejná polévková lžíce

Nejjednodušší a nejbezpečnější způsob, jak otevřít konzervu bez otvíráku, je tření kovovou lžičkou kolem horního okraje víka plechovky, dokud neprorazíte tenký kov. Umístěte plechovku na stabilní povrch a jednou rukou ji pevně držte na místě, zatímco druhou rukou pracujete s lžící. Držte lžíci tak, aby vnitřek její misky směřoval k víku plechovky a třete špičkou lžíce tam a zpět. Pokračujte, dokud neprotřete víko kolem celého okraje a následně ho vypačte.

Tření o drsný povrch

Tření horní části plechovky o drsný povrch (jako kámen nebo betonová deska) může také fungovat. Opotřebování těsnění víka uvolní jídlo uvnitř. Postupujte tak, že plechovku položíte na drsný povrch a pevně ji držíte na místě. Následně ji třete o drsný povrch tak dlouho, dokud víko neodskočí a neuvolní se. Může to chvíli trvat a časem vás to může vysílit, proto je tento způsob jeden z náročnějších.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pomocí kapesního nože

Pokud máte kapesní nůž, můžete ho použít k vytvoření malých děr na horní části víka plechovky. Buďte opatrní, aby nedošlo ke zranění. Umístěte plechovku na stabilní povrch. S opatrností vyberte ostrou část kapesního nože a držte plechovku na místě jednou rukou. Zvolte místo na víku plechovky a opatrně zasuňte hrot nože do víka. Vytvořte malou dírku ve víku plechovky. Opakujte na několika dalších místech po celém obvodu víka. Poté, co jste vytvořili několik děr, můžete použít páčidlo k odstranění víka.

Kuchyňský nůž

Když nemáte kapesní nůž, můžete použít kuchařský nůž. Umístěte plechovku na stabilní povrch. S opatrností vyberte ostrou část kuchařského nože a držte plechovku na místě jednou rukou. Zvolte místo na víku plechovky a opatrně zasuňte hrot nože do víka. Pomalu pohybujte nožem sem a tam, dokud nevytvoříte malou dírku ve víku plechovky. Opakujte postup na několika dalších místech po celém obvodu víka. Poté, co jste vytvořili několik děr, můžete použít páčidlo k odstranění víka.

V případě nouze můžete otevřít konzervu bez otvíráku pomocí různých nástrojů, které najdete doma. Nejjednodušší a nejbezpečnější metoda je pomocí kovové lžičky. Pamatujte si však, že při používání ostrých nástrojů musíte být velmi opatrní, abyste se nějak nepořezali a nezranili se.

Znáte jiný způsob otevření konzervy?

Zdroj: WikiHow
Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Michal Lanc

Zobrazit další články