Otestování, jestli prodejce opravdu prodává kožené boty. K provedení zkoušky je třeba vlhčený ubrousek

Předměty z pravé kůže jsou ceněnými produkty díky své kvalitě a odolnosti. Jak ověřit pravost kůže? Zde jsou některé jednoduché triky.

Kožené boty i Zdroj fotografie: Depositephotos
                   

Předměty vyrobené z pravé kůže mají své místo na trhu díky své výjimečné kvalitě a odolnosti. Jejich stylový vzhled dokáže doplnit jakýkoliv outfit a stát se trvanlivým společníkem po mnoho let. Určení pravosti kůže není vždy snadné, zejména pokud nejste zkušeným znalcem. Existuje několik triků, jak si ověřit, zda je daný výrobek skutečně vyroben z pravé kůže.

Jak poznat pravou kůži

Při zkoumání kůže si mnoho lidí všímá charakteristického zápachu, který je pro ni typický. Moderní výrobci však vyvinuli techniky, které dokáží věrně napodobit toto aroma, což znesnadňuje detekci podvržených výrobků.

Jedním z jednoduchých triků je test absorpce vlhkosti. Pravá kůže vstřebá vodu a zanechá na sobě mokrou stopu, která však brzy zmizí. Použití vlhkého ubrousku a krátký test vám může poskytnout rychlou indikaci.

Další možností je test teploty. Pravá kůže udržuje teplo, takže pevné přitlačení ruky na povrch po několik sekund a následné přiložení k tváři by mělo způsobit pocit tepla. Umělá kůže tento jev obvykle neposkytuje.

Pokud máte pochybnosti, můžete provést i fyzický test pomocí jehly. Pravá kůže je pružná a jehla projde snadno, zatímco umělá kůže bude vykazovat větší odpor.

Kožená obuv iZdroj fotografie: Depositephotos

Dalším indikátorem pravosti kůže jsou póry. Pravá kůženáhodně rozmístěné póry, zatímco napodobeniny mají póry často víceméně stejné.

Samozřejmě nezapomeňte zkontrolovat štítek výrobku, který může obsahovat informace o použitém materiálu. Vždy je dobré být obezřetný a provést více testů, než se rozhodnete koupit předmět vyrobený z pravé kůže.

Je důležité si uvědomit, že mnoho lidí se stále více obrací k alternativám, které nevyžadují použití zvířecí kůže, z důvodu etických záležitostí a ochrany životního prostředí. Nakonec je na vás, jaké materiály a produkty zvolíte. Pokud máte další tipy na ověření pravosti kůže, rádi je přivítáme v komentářích!

Máte svůj trik, jak zaručeně poznat pravou kůži?

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Zobrazit další články