Jak prát kůži, aniž byste ji poničili? Motorkáři o tom něco ví a mají tip, jak oblečení zachovat léta ve skvělém stavu

Pokud se i vy bojíte prát kůži, protože máte strach, že byste ji zničili, není nic jednoduššího, než se řídit těmito radami.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Kožené oblečení je a vždy bude velmi oblíbené, protože dokáže jakémukoliv outfitu dodat šťávu. Kalhoty nebo bundu můžete zkombinovat úplně se vším, pokaždé to bude vypadat dobře. Ale jak kožené kalhoty či bundu prát? Může se to zdát velmi náročné, ale nemusíte se bát. Lze to zvládnout bez větších obtíží.

Na pračku zapomeňte

Praní kožených kusů oblečení v pračce je bohužel opravdu nemožné. Věci tak ztratí svůj tvar, zdrsní a především přijdou o svůj lesk. Vaše drahá věc bude přinejmenším vypadat levně. Prací prostředky jsou totiž až moc drsné na jemné kožené oblečení. Co tedy máte dělat?

Jak na to

Jakmile si kožený kus oblečení koupíte, ihned ho po příchodu domů ošetřete. K tomu jsou určeny různé speciální prostředky, které oblečení ochrání před nečistotami a vlhkostí. Pokud zjistíte, že na vašem oblečení máte čerstvou skvrnu, většinou ji odstraníte pomocí navlhčené houby. Jestli je však zastaralá, je lepší dát špinavé prádlo do čistírny. Budete-li se pokoušet ji odstranit doma, můžete si tuto věc úplně zničit.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zmokli jste a vaše kožená bunda je úplně promočená? Nejprve ji osušte ručníkem, poté bundu položte na nějaké suché místo. Snažte se však vyhnout přímému slunečnímu záření. Pokud se vám na koženém oblečení objevily nějaké záhyby, přežehlete je. Na žehličce nastavte program „vlna“ a začněte žehlit. Mějte na oděvu ale několik vrstev látky, abyste ho neponičili.

Jak pečujete o kožené oblečení vy?

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jednoduchá technika rytmického dýchání, která pomáhá aktivovat detoxikaci těla a zlepšit myšlení
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Malý chlapec z chudé rodiny musel dělat domácí úkoly pod pouliční lampou. V tom si ho všiml známý milionář
Události247.cz
Události247.cz
Rusko je na pokraji bankrotu. Podle ekonoma zbankrotuje do 24 hodin
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Některé alternativní zdroje energie vás připraví o slova. Jsou mezi nimi řasy, odpadky i městská infrastruktura