Jak prát kůži, aniž byste ji poničili? Motorkáři o tom něco ví a mají tip, jak oblečení zachovat léta ve skvělém stavu

Pokud se i vy bojíte prát kůži, protože máte strach, že byste ji zničili, není nic jednoduššího, než se řídit těmito radami.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Kožené oblečení je a vždy bude velmi oblíbené, protože dokáže jakémukoliv outfitu dodat šťávu. Kalhoty nebo bundu můžete zkombinovat úplně se vším, pokaždé to bude vypadat dobře. Ale jak kožené kalhoty či bundu prát? Může se to zdát velmi náročné, ale nemusíte se bát. Lze to zvládnout bez větších obtíží.

Na pračku zapomeňte

Praní kožených kusů oblečení v pračce je bohužel opravdu nemožné. Věci tak ztratí svůj tvar, zdrsní a především přijdou o svůj lesk. Vaše drahá věc bude přinejmenším vypadat levně. Prací prostředky jsou totiž až moc drsné na jemné kožené oblečení. Co tedy máte dělat?

Jak na to

Jakmile si kožený kus oblečení koupíte, ihned ho po příchodu domů ošetřete. K tomu jsou určeny různé speciální prostředky, které oblečení ochrání před nečistotami a vlhkostí. Pokud zjistíte, že na vašem oblečení máte čerstvou skvrnu, většinou ji odstraníte pomocí navlhčené houby. Jestli je však zastaralá, je lepší dát špinavé prádlo do čistírny. Budete-li se pokoušet ji odstranit doma, můžete si tuto věc úplně zničit.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zmokli jste a vaše kožená bunda je úplně promočená? Nejprve ji osušte ručníkem, poté bundu položte na nějaké suché místo. Snažte se však vyhnout přímému slunečnímu záření. Pokud se vám na koženém oblečení objevily nějaké záhyby, přežehlete je. Na žehličce nastavte program „vlna“ a začněte žehlit. Mějte na oděvu ale několik vrstev látky, abyste ho neponičili.

Jak pečujete o kožené oblečení vy?

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Mé srdce patří architektuře a designu, ozvláštnění webu ADBZ poutavými články a inspirativními nápady. Prostřednictvím mého obsahu objevíte nejnovější trendy, inovativní projekty a radu, jak propojit funkčnost s krásou. Jsem spolehlivou průvodkyní pro všechny milovníky architektury a designu, kteří hledají nové způsoby, jak oživit své domovy a prostory. Nechte se inspirovat nadšením a vstupte do světa tvůrčích možností.

Zobrazit další články