Ta díra tam není jen tak. Hospodyňky, které chtějí být v kuchyni efektivní, ocení hned 2 využití

Naběračka těstovin je klasická součást kuchyňského nádobí, které má ve své domácnosti pravděpodobně každý. Málokdo však ví, že nabízí alternativní využití.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Naběračka těstovin má kromě odkapávání vody další možné využití, o kterém jste doposud pravděpodobně neměli žádné tušení. Jedná se o decentní vymoženost, která vám usnadní zejména odhadování toho, kolik špaget byste měli připravit pro jednoho člověka, což je častá otázka mnoha hospodyněk. Poté, co vyzkoušíte tento jednoduchý tajný trik, vám dojde, že jste měli skvělé řešení celou dobu přímo před sebou.

Záhadný otvor v naběračce těstovin 

Ať už vaříte jen pro sebe, nebo pro polovinu své rodiny, pravděpodobně jste se již setkali s jedním z největších hlavolamů při vaření špaget. A to kolik jich je potřeba připravit, abyste dostatečně nasytili jednu osobu. Je hrstka příliš mnoho? Nebo naopak příliš málo? Nyní se však dozvíte, že jste měli skvělé řešení celou dobu v kuchyni, a to právě v klasické naběračce těstovin. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ano, přesně tak. Jedná se o otvor, který se nachází uprostřed lžíce. Ten totiž neslouží pouze k tomu, aby z něj odkapávala voda při nabírání těsta – v roce 2016 uživatel jménem PolarChi rozvířil vody jedné sociální sítě na internetu svým revolučním objevem, že tuto mystickou díru lze použít i k určení ideální dávky špaget pro jednu osobu. Jednoduše řečeno – vejde se do ní právě tolik syrových špaget, které zasytí průměrného dospělého člověka s normální chutí k jídlu.

Nakrmte celou rodinu tak akorát

Potřebujete nakrmit více hladových krků? Žádný problém – stačí postup opakovat tolikrát podle toho, kolik lidí bude chtít špagety. Díky tomu se nemusíte bát, že špatně odhadnutá porce skončí v koši, nebo že někdo odejde od stolu hladový. V dnešní době je opravdu škoda plýtvat jídlem, a proto je dobré brát ohledy na jeho využití. Nyní můžete připravovat porce přesně na míru a potěšit naprosto každou návštěvu, když se s tímto skvělým trikem pochlubíte – pravděpodobně každého překvapíte. 

Jak často si vaříte špagety vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Proč se vyplatí jíst sladké brambory: Pro tělo fungují jako obranný štít, a to i před vážným onemocněním
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Měla antikoncepci, stejně otěhotněla. Když lékaři viděli, co drželo po porodu její dítě v ruce, zůstali v němém úžasu
Události247.cz
Události247.cz
Slabé stránky Rusů odhaleny: Ukrajinci jsou připraveni rozdrtit Putinovu armádu napadrť
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Psi, kteří žijí nejkratší dobu: Jedno z nejoblíbenějších plemen může být lidským společníkem pouze 4,5 roku