Využití naběračky těstovin, které zná jen málokdo | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Ta díra tam není jen tak. Hospodyňky, které chtějí být v kuchyni efektivní, ocení hned 2 využití

Ta díra tam není jen tak. Hospodyňky, které chtějí být v kuchyni efektivní, ocení hned 2 využití

Naběračka těstovin je klasická součást kuchyňského nádobí, které má ve své domácnosti pravděpodobně každý. Málokdo však ví, že nabízí alternativní využití.

kuchynske nacini dira
Zdroj fotografie: iStock

Naběračka těstovin má kromě odkapávání vody další možné využití, o kterém jste doposud pravděpodobně neměli žádné tušení. Jedná se o decentní vymoženost, která vám usnadní zejména odhadování toho, kolik špaget byste měli připravit pro jednoho člověka, což je častá otázka mnoha hospodyněk. Poté, co vyzkoušíte tento jednoduchý tajný trik, vám dojde, že jste měli skvělé řešení celou dobu přímo před sebou.

Záhadný otvor v naběračce těstovin 

Ať už vaříte jen pro sebe, nebo pro polovinu své rodiny, pravděpodobně jste se již setkali s jedním z největších hlavolamů při vaření špaget. A to kolik jich je potřeba připravit, abyste dostatečně nasytili jednu osobu. Je hrstka příliš mnoho? Nebo naopak příliš málo? Nyní se však dozvíte, že jste měli skvělé řešení celou dobu v kuchyni, a to právě v klasické naběračce těstovin. 

testoviny spagety hrnec
Zdroj fotografie: Depositphotos

Ano, přesně tak. Jedná se o otvor, který se nachází uprostřed lžíce. Ten totiž neslouží pouze k tomu, aby z něj odkapávala voda při nabírání těsta – v roce 2016 uživatel jménem PolarChi rozvířil vody jedné sociální sítě na internetu svým revolučním objevem, že tuto mystickou díru lze použít i k určení ideální dávky špaget pro jednu osobu. Jednoduše řečeno – vejde se do ní právě tolik syrových špaget, které zasytí průměrného dospělého člověka s normální chutí k jídlu.

Nakrmte celou rodinu tak akorát

Potřebujete nakrmit více hladových krků? Žádný problém – stačí postup opakovat tolikrát podle toho, kolik lidí bude chtít špagety. Díky tomu se nemusíte bát, že špatně odhadnutá porce skončí v koši, nebo že někdo odejde od stolu hladový. V dnešní době je opravdu škoda plýtvat jídlem, a proto je dobré brát ohledy na jeho využití. Nyní můžete připravovat porce přesně na míru a potěšit naprosto každou návštěvu, když se s tímto skvělým trikem pochlubíte – pravděpodobně každého překvapíte.