Jedna fotka klíče a nehrozí útrata za zámečníka: Díky ní se dá rychle vyrobit provizorní

Stačí jediný správný snímek klíče a otevřete si dveře i bez něj. Tento trik vás zaprvé zachrání v případné krizi, zadruhé vám ušetří peníze za přivolání zámečníka.

i Zdroj fotografie: abcMedia
                   

Život nám připravuje různé scénáře. Má v oblibě hlavně ty, na které se prakticky nelze připravit. Velmi snadno třeba vstoupíte do svého domu či bytu, jen abyste záhy zjistili, že nemáte klíče. A je velmi užitečné umět se s takovou situací vypořádat. Abyste si zbytečně nezničili kliku amatérským zásahem, je užitečné vědět o tomto triku. Dokážete si tak totiž otevřít bez klíče. To vás kromě jiného ušetří i zásahu profesionálního zámečníka. Jak tedy na to?

Teorie a realita

Obecně se říká, že domov bychom neměli opouštět bez tří věcí – klíčů, peněženky a telefonu. V praxi to ale obvykle vypadá jinak. Nota bene v momentě, kdy jsou doma ještě další členové domácnosti. Někdo z nich mohl nechat klíče v práci nebo je ztratili. Tato i další případy vás nutí přemýšlet, zda a jak otevřít dveře bez klíče. Ale klid, je tu jednoduchý chytrý trik, jak se z takové šlamastyky dostat.

V první řadě je třeba vědět, že dveře bez klíčů neotevřete, pokud se na to předem nepřipravíte. Existují i triky zlodějů, které vám ale později hrozí konfliktem s policií. Pokud vám tedy tento scénář hrozí, je na místě udělat potřebná opatření. Jak na to konkrétně?

Klíč a mince

Vezměte klíč od dveří a 2 mince jakékoli velikosti, ale stejné nominální hodnoty. Klíč a jednu minci dejte na stůl. Druhou položte na displej telefonu. Foťák pak nastavte tak, aby se mince na stole přesně shodovala s mincí na telefonu. Teď scénu vyfoťte a pečlivě uložte.

Jak to funguje

Jakmile jste bez klíčů, najděte obrázek mince s klíčem a mějte po ruce lepící pásku, fix a plastovou kartičku plus nůžky. Ano, je toho hodně, výsledek tohoto postupu ovšem za trochu přípravy stojí. Jakmile totiž budete mít tohle všechno pohromadě, můžete si vyrobit provizorní klíč k bytu.

@pawel.starzak.official Oznaczać tutaj wszystkich gałganów, którzy ciągle zapominają kluczy 🥸 #fyp #dc ♬ original sound – Doktor Pablo

Na telefon nalepte pásku a přes ni fixem obkreslete obrys klíče. Pak ho přelepte další páskou, aby kresba neutrpěla při přenosu. Sundejte pásku z telefonu a nalepte ji na kartičku. Z karty pak podle nákresu vystříhejte nebo vyřežte náhradní klíč. Je potřeba to dělat velmi opatrně, abyste zachovali původní tvar. Jakmile máte plastový klíč připraven, můžete s ním otevřít dveře. 

Kdy se vám naposled něco takového stalo?

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Zobrazit další články