Zalomený klíč v zámku lze vyndat svépomocí během mžiku. Bez nutnosti volání zámečníka

Aspoň jednou za život se to stane snad každému. Spěcháte a během vteřiny si můžete zalomeným klíčem způsobit o mnoho vážnější potíže a jiné povinnosti stejně musí jít stranou.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V takovém případě vás jistě přepadne zlost i bezradnost, protože co teď s tím? Když si totiž vyhledáte, kolik stojí služby zámečníka, možná vás polije studený pot.

Pokud navíc máte tu smůlu, že k této události došlo pozdě večer nebo o víkendu, připravte si další peníze na příplatek za pohotovost. Naštěstí ale existuje několik způsobů, jak dostat zalomený klíč ven svépomocí. Ušetříte nejen spoustu peněz, ale také času.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Zalomit klíč v zámku je snadné

Jak na to? V prvé řadě zkontrolujte, zda část klíče trčí ven ze zámku. Pokud ano, máte štěstí a vaše práce bude poměrně snadná. Za pomoci kleští můžete konec klíče pevně uchopit a ze zámku jej vytáhnout. Chce to sice trochu síly, ale většinou to zvládne skoro každý. Daleko větší problém je, pokud klíč netrčí ven vůbec a je zaseklý hluboko v útrobách zámkové vložky. I tak ale máme řešení.

Pomůže vteřinové lepidlo

Skvělým pomocníkem v této chvíli může být vteřinové nebo jiné lepidlo. Je však nutné postupovat velmi opatrně. Tenkou vrstvou lepidla naneste na ulomenou část klíče, která vám zůstala a vsuňte klíč zpět do zámku až se přitiskne na uvízlý kus a pomalým a plynulým pohybem jej vytáhněte.

Je to velmi dobrá a účinná metoda, ale musíte dávat pozor, abyste lepidla nepoužili příliš mnoho. Pokud by se totiž lepidlo dostalo dovnitř vnitřních částí zámku, situaci byste mohli ještě zhoršit.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Magnetická přitažlivost

Pro tento trik budete potřebovat silný magnet. A to neznamená ten, který máte na lednici k přidržování pohlednic. Musí to být kus skutečně silného magnetu, který můžete najít třeba u někoho v dílně. Předtím než magnet použijete, zámek ještě promažte olejem. Pak ke klíčové dírce přiložte magnet a přejíždějte jím ze strany na stranu. Je to sice poměrně zdlouhavý způsob, ale je velmi efektivní a také nehrozí žádné poškození zámku.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Co se zalomeným klíčem?

Máte náhradní klíč?

Pokud máte k dispozici náhradní klíč, můžete se pokusit uvázlou část klíče vytlačit ven z druhé strany. Stačí jej jen zasunout do zámku z druhé strany a pomalu tlačit. Stejně tak může posloužit i kousek drátu nebo kancelářská sponka, s jejichž pomocí lze postupovat obdobně. I v tomto případě vám s lepší manipulací pomůže zámečnický olej.

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Zobrazit další články