Každodenní vychytávky pro ulehčení života: Nouzová pinzeta z mincí, neztratitelné klíče či oprava zipu pomocí vidličky

Určitě jste se už někdy dostali do situací, které vám znepříjemňovaly život, a vy jste si nevěděli rady. Seznamte se s triky, díky nimž přestanete být bezradní.

i Zdroj fotografie: abcMedia
                   

Právě když nejvíce spěcháte, nemůžete najít klíče, rozjede se vám zip na bundě nebo potřebujete vytáhnout malou věc pinzetou, kterou nemáte po ruce. Zachovejte chladnou hlavu a inspirujte se fígly, které jsou životem prověřené a skutečně fungují. Jakmile je člověk ve stresu a pod tlakem, zapojí mozkové závity a přijde na nevídané věci.

V ranním spěchu zapomenete na všechno

Snad každý člověk to někdy zažil, někteří s tím bojují velmi často. Mluvíme o tom, když v práci marně vzpomínáte, zda jste nezapomněli zamknout vchodové dveře nebo vypnout žehličku. Možná se vám to bude zdát divné, ale existuje účinná formule. I kdybyste nevstali pravou nohou a byli ve stresu, začněte si při daném úkonu zpívat či si opakujte, že zrovna zamykáte nebo vypínáte žehličku. Ve vaší paměti se tak tento okamžik snáze uloží.

Metody, jak si usnadnit praní prádla aneb Prarodiče věděli jak na to. Hodiny strávené u pračky budou minulostí

Pinzetu nahradíte mincemi

Určitě se vám někdy stalo, že jste potřebovali akutně pinzetu, ale ona nebyla po ruce. Neklesejte na mysli a učte se. Pinzetu nahradí 3 mince. Dvě musí vyčnívat nad tou prostřední. Poté věc jednoduše scvaknete a hravě ji vytáhnete. Tento trik funguje skvěle, tak si ho hned vyzkoušejte.

Navlékání nitě je noční můra

Jakmile potřebujete zašít tričko nebo kalhoty, nastane problém s navlékáním nitě. I když máte sebelepší zrak, je to náročné. Po chvíli se vám začnou třást ruce a budete vzteklí. Neničte si nervy a vsaďte na vychytávku s kartáčkem na zuby. Na štětiny kartáčku položte nit, přes ni pak ucho jehly a zatlačte. Nit projde částečně uchem a pomocí druhé jehly či párátka ji stačí pořádně potáhnout.

Kam schovat na chvíli klíče

I když odcházíte z bytu jen na malou chvíli, třeba s odpadky do popelnice, musíte si vzít s sebou klíče. Jenomže se nabízí otázka, kam s nimi? Nemáte-li na kalhotách kapsu, nastane problém. I na toto existuje řešení. Na konci trička udělejte malou kapsičku, vložte do ní klíče a stáhněte obyčejnou gumičkou.

Utržený zip spravíte vidličkou

Zip se většinou rozjede či se jezdec vytrhne v nejméně vhodnou chvíli a mnoho lidí stejně ani neví, jak ho spravit. Vezměte si na pomoc vidličku. Jezdec zipu na ostré zuby nasaďte. Poté ho navlékněte na spodní část zipu u bundy. Uvidíte, že je to jednoduché. Postačí jen trocha trpělivosti.

Tvrdé máslo z lednice

Spěcháte s přípravou večeře, jenomže jste si zapomněli z lednice vytáhnout máslo, takže jde stěží roztírat? Není nic jednoduššího než použít struhadlo a trochu másla si nastrouhat na hrubé vločky. Ty rychleji povolí a chléb bude namazaný raz dva.

Jaké užitečné triky se osvědčily vám?

Zdroj: Genialne
Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články