Vyprané prádlo bude suché za 2 hodiny: Stačí ze sušáku udělat „stan“ podél topení

Sušení prádla může dát zejména během zimních měsíců zabrat. Pokud chcete činnost urychlit, můžete vyzkoušet jednoduchý domácí trik.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Sušit prádlo během zimy může být náročné, a to zejména pokud doma nemáte sušičku. Kvůli zvýšené vlhkosti vzduchu se totiž často stává, že oblečení schne velmi dlouhou dobu nebo může dokonce zatuchnout. Těmto rizikům se však můžete velmi snadno vyvarovat, a to podle serveru Genialne pomocí jednoduchého triku s prostěradlem. To přitom stačí během sušení prádla správně umístit a celý proces bude mnohem méně zdlouhavý.

Prostěradlo urychlí sušení oblečení 

Pokud se chystáte sušit prádlo, jděte na to chytře. Zejména během zimních měsíců je totiž ovzduší mnohem vlhčí, což může prodloužit dobu schnutí a způsobit zápach některých kusů vašeho oblečení. Díky tomuto jednoduchému triku vám však činnost nezabere déle než dvě hodiny, přičemž prostěradlo zabrání možnému zatuchnutí látky. Ještě než ho však vezmete do ruky, ujistěte se, že je dostatečně suché a bylo taktéž nedávno vypráno. 

Jakmile tedy budete připraveni, pověste prádlo klasicky na sušák a umístěte ho blízko radiátoru. Poté si vezměte prostěradlo a připevněte ho tak, aby zakrývalo horní část zařízení a vytvořilo nad ním a oblečením jakýsi „stan“. Díky tomuto tvaru zajistíte, že teplo nebude unikat do místnosti, ale bude směřovat rovnou k oblečení, které rychleji usuší. Sušák by však neměl být dle webu DailyEcho příliš blízko radiátoru, aby nedošlo k poškození látky. 

Další užitečné triky 

Prádlo ve vaší domácnosti může schnout ještě rychleji, pokud se zaměříte na další užitečné tipy:

  • Prádlo věšte vždy tak, aby byly mezi kusy oblečení dostatečně velké mezery a prostor pro cirkulaci vzduchu.
  • Pokud máte sušičku, vhoďte do ní před sušením prádla suchý ručník, díky kterému bude mnohem jemnější.
  • Nikdy nepřeplňujte pračku, protože by se mycí prostředek nemusel dostat ke všem kusům oblečení.
  • Alespoň jednou do měsíce proveďte očistu pračky, která podpoří její funkci a zamezí tvorbě vodního kamene a plísní. 
@purdyandfigg saving you some coins in the cost crisis💰 #costoflivingcrisis #moneysavingtips #moneyhacks #laundryhacks #learnedontiktok #homehacks ♬ original sound – Tik Toker

Jak se tento trik osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články