Tablety do myčky zatočí se špínou v celém domě. Hloubkově vyčistí pračku
adbz.cz » Hobby » Tablety do myčky zatočí se špínou v celém domě. Dá se s nimi vyčistit trouba, záchod, pračka i sprcha

Tablety do myčky zatočí se špínou v celém domě. Dá se s nimi vyčistit trouba, záchod, pračka i sprcha

Bez myčky na nádobí si nedokážou hospodyňky plynulý chod domácnosti ani představit. Pojďme se však podívat, kde jinde se dají tablety využít.

davat tabletu do mycky
Zdroj fotografie: iStock

Myčka na nádobí patří k nepostradatelným spotřebičům domácnosti. Není divu, když dokáže bez lidského přičinění umýt zapečené hrnce nebo pánve, nádobí a sklenice jsou po skončení mycího cyklu dokonale čisté a nádherně se lesknou. V tomto článku se mrkneme na 7 věcí v domácnosti, které budou díky tabletám zářivé a bez poskvrny.

7 věcí, které zbavíte tabletami špíny

Tablety do myčky jsou účinné pro vyčištění špinavé trouby a plechů. Poradí si se zašlou záchodovou mísou, sprchou a usazeninami v pračce. Určitě vás nadchne, že zatočí se skvrnami od mastnoty v dřezu a starým šedým oděvům navrátí bělost. Jen mějte na paměti, že si musíte při jakémkoliv úkonu nasadit gumové rukavice.

Trouba bude opět vaše pýcha

Pokud jdete při pohledu na špinavou troubu do mdlob, vyzkoušejte efektivní trik s tabletami do myčky. Rozpusťte jednu tabletu v teplé vodě a vzniklým roztokem potřete zanesená místa. Nechte chvíli působit a důkladně opláchněte.

Spálený plech nepatří do koše

I sebelepší kuchařce se čas od času podaří zapéct plech. Spálené plechy nemusíte vyhazovat do odpadu. Postačí na ně nalít roztok tablety s vřelou vodou a vše nechat působit až do rána. Jen nezapomeňte plech důkladně umýt běžným prostředkem.

tablety do mycky
Zdroj fotografie: Depositphotos

Prádlo bude zase jako nové

Jakmile rozpustíte kapsli do myčky v horké vodě, vyčistíte tak skvrny na oblečení a prádlo získá svou bělost. Vezměte si starý hrnec nebo lavor, vložte do ní tabletu s vodou a také prádlo. Vše nechte působit přes noc a druhý den oděvy operte klasickým způsobem.

Zatočte s usazeninami v pračce

Možná vás překvapí, že je tableta do myčka dokonalým pomocníkem při boji s vodním kamenem a bakteriemi vyskytujícími se v pračce. Do prázdné pračky vložte tabletu a zapněte ji na vysokou teplotu, díky této péči vám bude spotřebič déle sloužit.

tableta mycka
Zdroj fotografie: Depositphotos

Mastnota je nepříjemná záležitost

V kuchyni se tvoří mastnota nejvíce a je noční můrou každé hospodyňky. Mastnému dřezu navrátíte jeho lesk a zbavíte ho mastných map za pomoci roztoku teplé vody a rozpuštěné kapsle do myčky.

Sprcha je ráj bakterií

Před aplikací rozpuštěné tablety a horké vody si natáhněte gumové rukavice a při čištění si dávejte pozor také na zrak. Vzniklou směsí efektivně očistíte nejen sprchový kout, ale i vanu a kachličky kolem ní. Po skončení práce věci pečlivě opláchněte.

Toaleta bude zářit čistotou

Záchodová mísa je semeništěm virů a bakterií. Pokud ji chcete udržet čistou, postříkejte ji směsí horké vody, v níž jste rozpustili 1 – 3 tablety do myčky. Po pár minutách působení budete překvapeni. Toaleta bude hygienicky čistá a zářivá.