Před vložením do lednice se vyplatí potřít vejce olejem. Vydrží déle čerstvá

Tento jednoduchý geniální trik udrží vejce uložené v lednici čerstvé mnohem déle. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je trocha obyčejného oleje.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Slepičí vejce patří mezi základní výbavu každé domácnosti. Ať už je využíváte k přípravě sladkých nebo slaných pokrmů, vždy se vyplatí mít jejich zásobu připravenou po ruce. Abyste však nemuseli neustále dokupovat spotřebované kusy, zjistěte, jak jejich větší množství udržet v lednici čerstvé co nejdéle. Pomůže vám s tím trocha stolního oleje.

Na co si dát při skladování pozor

Správné postupy při skladování jednotlivých potravin hrají opravdu důležitou roli v tom, jak dlouho zůstanou v dobrém a poživatelném stavu, aniž by utrpěla jejich chuť nebo ztratily svou konzistenci. Různé druhy ovoce a zeleniny mají jiné požadavky, stejně jako vejce a další potraviny. Při dodržování určitých pravidel si je budete moci vychutnat čerstvé co nejdéle.

Proč mazat vejce olejem

Zkušené hospodyňky koupená nebo posbíraná vejce z kurníku před jejich uložením do lednice nejprve potřou vrstvou oleje. Vytvořeným olejovým filmem na nich vytvoří ochranu, která má zabránit jejich dřívějšímu zkažení. Tento jednoduchý trik vám tak zajistí, že skladovaná vejce vydrží v lednici čerstvá mnohem delší dobu než obvykle.

vejce ve dveřích lednice iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak namazat vejce olejem

Za tímto účelem není nutné používat velké množství oleje. Stačí vám trochu této mastné tekutiny, abyste s ní vytvořili souvislou tenkou vrstvu na vaječné skořápce. Tuto práci vám usnadní použití štetečku na vaření nebo mašlovačky z peří. Vrstva oleje na skořápkách zabrání tomu, aby se v následujících dnech jejich obsah zkazil a znehodnotil.

Jak správně skladovat vejce

Existuje několik způsobů, jak lze vejce do ledničky uložit. Přestože jsou ve většině spotřebičů k jejich uskladnění v přihrádce dveří připravené plastové podložky, ve skutečnosti nejsou zcela ideální. Kvůli otevírání dveří se zde nachází nižší teplota, než je tomu v jednotlivých policích uvnitř lednice. Zároveň je dobré nechat vejce v kartonovém obalu, který pomáhá zadržovat přebytečnou vlhkost.

Test skladování vajec

Jaká pravidla při skladování vajec dodržujete vy?

Zdroj: UkrMedia
Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Zobrazit další články