10 super nápadů pro využití magnetů

                   

Podívejte se na našich 10 oblíbených způsobů, jak kreativci a kutilové využívají matku přírodu a její dary v podobě silných magnetů ke zlepšení každodenního života.

10. Plakáty na stěně bez děr ve stěně

V tomto typu je klíčovou složkou magnetická barva, ale tentokrát je to základní nátěr navrstvený pod barvu stěny dle vašeho výběru. S kovovou základnou rozetřenou po zdi můžete své plakáty, obaly LP desek, fotografie nebo cokoli jiného, co chcete na stěnu naaranžovat, díky magnetické síle přichytit. Ty se přilepí na základní magnetický nátěr. Jednoduše plakáty přichyťte na zeď klasickými feritovými nebo lépe neodymovými magnety a nebudete se už nikdy muset starat o dírky pro špendlíky, poškození stěny lepidlem, nebo čímkoliv jiným, opravdu.

9. Vyčistěte akvária a další těžko dostupná skla

Vyprázdnit veškerou vodu z akvária a najít dočasný domov pro všechny vaše rybí přátele je velký problém, ale nádrž stále potřebuje vyčistit. Vložte magnet do čistící houby, když pomocí nože s tenkou čepelí do houbičky uděláte díru a poté magnet zatlačíte dovnitř. Za pomocí dalšího silného magnetu, magnetickou houbičku můžete vést po skle akvária a čistit těžko přístupná místa. Ano, vodu budete muset stále měnit, ale rozhodně méně často.

8. Magnety pro čisté vrtání

Když vrtáte otvory do železných kovů, přilepte neodymový magnet nebo dva vedle otvoru, který vrtáte. Magnety zachycují hobliny a udržují odpad mimo vrtačku, podlahu, vaše oblečení a váš celkový projekt zůstane čistý a nezanesený kovovými hoblinami. Až budete hotovi, hadrem setřete hobliny z magnetu a do koše s nimi.

7. Magnetické záložky z nálepek na ledničku

Ve vaší lednici nikdy nechybí tenké, ploché, propagační magnety z obchodů, služeb a možná i mazaných přátel, ale všechny ty kalendáře, recepty a upozornění na datum opravdu nepotřebujete. Pomocí nůžek a pásky je rozstřihněte napůl, zavěste a přeměňte je na magnetické záložky. Proč magnetické? Zůstanou ve vaší knize a nevyklouznou kvůli gravitaci nebo otravným prohlížečům knih.

6. Magnety do lékárničky

Nůžky na nehty a pinzety mají tendenci se ztrácet kdykoliv je nejvíce potřebujete. Na zadní stranu dvířek skříňky lékárničky nebo otevíratelného zrcadla, přilepte pár silných magnetů, abyste tyto kovové drobnosti mohli přichytit a mít přímo a hned na očích. Používejte levnější feritové magnety z magsy e-shopu; dražší magnety ze vzácných zemin jsou příliš silné a pro tyto účely i drahé.

5. Magnetický stojan na koření

Většina skříněk selhává v tom, že vaše koření nejsou snadno dostupná, protože jsou ve vodorovném uspořádání. Bazalka je za kmínem, kmín je schovaný za novým kořením a to bychom museli být posedlí úklidem, abychom to všechno udržovali pořád v jedné rovině. Pomocí několika kovových plechovek, lepicí pistole a několika silných magnetů proměníte svou kuchyňskou stěnu na stěnu s kořením.

4. Magnetická pomocná ruka

Připevnění magnetu k žebříku, pro držení matic, šroubů, skobiček, hřebíků a jiných kovových spojovacích součástek vám může pomoci při práci. Je to jako mít ruku navíc!

Pro snadné připevnění k žebříku je nejlepší použít magnet s kulatou základnou nebo magnet s otvorem uprostřed. Poté stačí vyvrtat otvor do žebříku a pomocí šroubu a matice uchytit magnet bezpečně na místě. Tyto magnety jsou také dostatečně silné, aby udržely malé kovové nástroje, jako je šroubovák.

3. Magnetická tabule

Jak úžasná je magnetická barva? Najděte si na stěně místo, kam chcete věci přichytit, naneste několik vrstev ve tvaru, který se vám líbí, přetřete ho barvou na tabuli a použijte ji na magnety i různé obrázky, které nakreslíte křídou.

2. Domácí magnetický koště

Když vysypete šrouby, hřebíky, dráty nebo jiné malé kovové části na zaprášenou podlahu dílny, seberte je během několika sekund.

Zašroubujte nebo přilepte magnet o průměru 6 cm na konec dřevěné tyče. Poté na magnet položte sáček obrácený naruby a začněte procházet místo, kde jsou kovové předměty rozsypané. Kovy vyskočí k silnému magnetu, když budete „zametat“ podlahu. Na konci zametání, pytlík přetáhnete přes nahromaděné kusy a sáček stáhnete z magnetu.

1. Magnetické mini úložiště

Chcete si postavit praktický úložný prostor pro všechny malé šroubky, špunty do uší, matice a podložky ve vaší dílně? Kupte si balení 120 ml kelímků s víčkem, magnetický proužek, několik magnetů, které jsou ve velikosti dna kelímků a tuba silného lepidla (k dostání v řemeslných a hobby prodejnách). Naneste lepidlo na dno kelímku, přilepte magnet a nechte lepidlo zatuhnout 24 hodin.

A je to. Magnetický proužek připevníte, tam kde potřebujete, aby vaše kelímky byly. Do kelímku vložte všechny vaše maličkosti, zaklapněte víčka a přilepte na magnetické proužky. Magnetický proužek poskytuje více než dostatečnou sílu magnetu pro uchycení kelímku napěchovaného šrouby.

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Marek

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jak provést domácí klystýr: Kdy je to skutečně potřeba a za jakých okolností je lepší se mu vyhnout
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Může masážní pistole pomoci zmírnit celulitidu?
Události247.cz
Události247.cz
Velké firmy začínají propouštět po tisících. Zaměstnanci se bojí, co přijde dál
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč se kočky bojí okurek: Jedna z teorií říká, že jim připomíná zvíře, které je jejich dávným nepřítelem