Otec si šikovně poradil s problémem malé jídelny. Inspirativní proměna za pár korun vás nadchne

Tato rodina řešila problém v podobě malé jídelny. Ten ale hravě vyřešil otec, který vytvořil něco úžasného. Podívejte se na proměnu plnou inspirace.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V dnešní době je již zcela běžné, že se členové domácnosti nescházejí a netráví spolu tolik času, co dříve. Každý jednotlivec má totiž většinou své vlastní povinnosti, ale i koníčky a volnočasové zájmy, takže čas strávený pohromadě se mnohdy limituje pouze na společné obědy a večeře. Stejně tomu tak bylo i v této rodině. Problém však byl ten, že jejich jídelna nepatřila zrovna mezi ty nejrozměrnější, a tak ani tento společný čas nebyl plnohodnotný. Tedy až do doby, než se otec rozhodl zakročit.

Společně strávený čas

Stejně, jako to v posledních letech bývá snad ve většině rodin, i v této panoval každodenní shon a rozruch. Rodiče každé ráno spěchali do práce, ze které se vraceli přinejlepším po obědě, nejstarší dcera měla školu a poté balet a její dva mladší bratři se po školních povinnostech zase věnovali sportům. Nejmenší a nejmladší dcera chodila do školky a vyzvednout ji tak vždy musela zaplacená chůva. Celá rodina se v podstatě tedy sešla pouze ráno a poté většinou večer u společného jídla.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Problém byl však v tom, že ačkoliv se jednalo o poměrně početnou rodinku, jejich dům nebyl nijak extra velký. Zejména to však platilo pro jídelnu, v níž se všichni společně dosti tlačili, a od jídla tak každý doslova utíkal. Rodiče tato skutečnost opravdu mrzela, a tak se otec jednoho dne rozhodl zakročit. Celou jídelnu předělal téměř k nepoznání. Výsledek je však skvělý!

iZdroj fotografie: Se souhlasem Hirdetés Yueau

Velká rekonstrukce jídelny

První problém, se kterým se otec kutil potýkal, byl prostor. Jak udělat v jídelně dostatek místa pro vícero osob, když potřebné rozměry jednoduše chybí? Zpočátku na to nemohl přijít a měl pocit, jako by selhal hned na počátku. Poté ho však doslova osvítil jednoduchý nápad a bylo po problému. Dal se tedy urychleně do práce.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Hirdetés Yueau

Nejdříve ze všeho celou jídelnu uklidil a odložil bokem vše nepotřebné. Poté se pustil do dlouhého zaměřování a přesného výpočtu toho, co kam půjde a v jaké množství. Když potom začal na stěnu přivrtávat dřevěné latě, nikdo nechápal, co dělá. Stačilo však několik dalších kroků a podél stěn se začala rýsovat lavice.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Hirdetés Yueau

Nebyla to však pouze obyčejná lavice, ale na míru vytvořené sezení, které mělo vyhovovat všem členům domácnosti. Lavice nejdříve měla pouze dřevěné rysy, k těm se postupně přidala také měkká vatová výplň a následovalo i uchycení svrchní látky, která celému výtvoru dodávala ten pravý šmrnc a značnou dávku elegance.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Hirdetés Yueau

Práce pro celou rodinu

Když tedy toto jídelní posezení začalo nabírat správných rozměrů a vzhledu, nadchla se pro práci celá rodina a každý člen nabídl pomocnou ruku. Vše šlo hned mnohem rychleji a jako bonus byla celá rodina pohromadě. Když bylo hotové vrchní sezení, bylo potřeba zakrýt spodní část. S tím pomohli oba synové, kteří měli z práce s vrtačkou ohromnou radost.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Hirdetés Yueau

Dcery se poté společně s maminkou pustily do nátěru a hned bylo po práci. Celá lavice byla hotová a v jídelně bylo najednou mnohem více místa. Společné večeře tak byly zase plné smíchu a radosti a po jídle se vždy přinesly i společenské hry. Rodina trávila mnohem více času spolu a všichni byli spokojení.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Hirdetés Yueau

Zdroj: Lucky Belly

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Zobrazit další články