Letos bude změna času příjemnější. Přehození ručiček vychází na svátky

Mnoho lidí nese změnu na letní čas velmi těžce. Letos však tento den vychází na svátky, takže se budete moci bez problému prospat.

i Zdroj fotografie: Sridhar Rao / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Pokud patříte mezi skupinu lidí, kteří nesou změnu na letní čas velmi těžce, pak máte letos velké štěstí. V roce 2024 totiž vychází poslední zimní den na svátky, takže se budete moci prospat dlouhé hodiny a pravděpodobně ji tolik nepocítíte. Češi se tak dle serveru Genialne konečně dočkají delších dnů a příjemnějšího počasí, které se blíží s příchodem jarních měsíců. Samozřejmě si nezapomeňte přenastavit hodinky, abyste nebyli překvapeni. 

Změna na letní čas v roce 2024 

Mnoho lidí se již nemůže dočkat konce zimy a příchodu teplých dnů, které se blíží s nástupem jara. Tomuto období však předchází nepříjemná změna času, během které přicházíte o jednu hodinu spánku. Ačkoli by se mohlo zdát, že se nejedná o tak dlouhou dobu, pokud vstáváte druhý den do práce, může to být opravdu znát. V letošním roce však naštěstí takové riziko nehrozí, protože noc, během které ke změně dojde, vychází na svátky.

Ke změně na letní čas dochází každý rok během poslední březnové neděle. V roce 2024 to však vychází na noc z 30. na 31. března, a to ze 2:00 na 3:00, tedy na velikonoční svátky, kdy má většina lidí volno. Pokud se do práce nechystáte ani vy, tak se budete moci v klidu prospat a pravděpodobně žádnou změnu ani nepocítíte. Posléze si však dle webu CBS samozřejmě budete moci všimnout toho, že dny začínají být delší a počasí příjemnější. 

Žena spí iZdroj fotografie: Pixabay
Letošní změnu letního času pravděpodobně nepocítíte.

Ke změnám již docházet nemělo 

Ke změnám času dochází dvakrát ročně a mnoho lidí považuje tuto skutečnost za zbytečnou či nevyhovující. Během roku 2021 dokonce proběhla jednání, po kterých bylo společnosti sděleno, že budou změny na letní a zimní čas zastaveny. K tomu však nedošlo a vypadá to, že se tak v budoucnu ani nestane. Na webu adbz jsme také psali, jak na jaro připravit hortenzie, aby kvetly krásně a ubránily se před nebezpečnými nemocemi. 

Jak zvládáte změny času vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články