Dům se vznáší mezi stromy. Rozmanitá příroda kolem dostane každého
adbz.cz » Architektura » Domek vznášející se mezi stromy nabízí ubytování pro několik lidí. Rozmanitá příroda kolem dodává pocit klidu

Domek vznášející se mezi stromy nabízí ubytování pro několik lidí. Rozmanitá příroda kolem dodává pocit klidu

Domek, co se vznáší nad zemí, nabízí svým návštěvníkům jedinečné výhledy do okolí a propojení s přírodou. Hosté tak mohou na tomto místě načerpat klid a spoustu energie.

vznášející se domek
Zdroj fotografie: Tiskové materiály Íntegra Studio Arquitetura

Výsledkem práce architektů studia Íntegra Studio Arquitetura je nad zemí se vznášející stavba o rozloze 50 m² v ubytovacím komplexu Na Carapina, který se nachází v São Francisco de Paula v brazilském oblasti Rio Grande do Sul. Podle webu ArchDaily se jedná o převážně zemědělskou oblast, středisko se však nachází v horském svahu, kde je široká rozmanitost flóry, a navíc bohaté zdroje vody. Takové ubytování bychom si v redakci nechali všichni líbit.

Stavba propojená se stromy

Realizace tohoto projektu proběhla již v roce 2022, kdy byl domek vybudován a plně propojen s impozantními stromy rodu Araucaria. U nás se tyto dřeviny nazývají araukárie nebo též blahočety a podle webu Magazín Zahrada se jedná o stromy pocházející z doby pravěku. Díky jejich integraci se stavbou mají hosté pocit, že se mohou vznášet přímo mezi korunami stromů.

V hlavní roli dřevo

Z vnější části je dům pokrytý dřevem natřeným černým mořidlem, díky čemuž je tento materiál odolnější a v kontrastu se svým okolím i interiérem, který je naopak vytvořen ve velmi světlých přírodních odstínech. Na první pohled je zde patrná inspirace skandinávskou architekturou. Využívání dřeva a spojení stavby s přírodou se v dnešní době těší obzvlášť velké oblibě. O podobném konceptu jsme psali již dříve v článku na adbz o chalupě v korunách stromů nacházející se v České republice.

vznášející se domek
Zdroj fotografie: Tiskové materiály Íntegra Studio Arquitetura
Interiér domku v korunách stromů

Plně vybavené zázemí

Přestože se jedná o rozlohou malý domek, podařilo se architektům využít prostor na maximum a vytvořit plně vybavené zázemí, které svým hostům poskytuje veškerý komfort a pohodlí. Všechny místnosti jsou vzájemně propojené tak, aby tvořily jeden funkční celek. Kuchyň tak navazuje na obývací pokoj a prakticky vytváří jediný prostor. V mezipatře se nachází plně vybavená koupelna a ložnice s prostornou postelí.

Velké prosklené okno vede na balkon, jehož hlavní dominantou je lavička, jež zároveň slouží jako zábradlí. K její výrobě bylo použito stejné dřevo jako v interiéru, se kterým tak ladí. Krásnému výhledu se tak hosté mohou těšit v průběhu celého roku, podobně jako v minimalistickém domku uprostřed lesa, o kterém jsme již dříve psali na adbz. Terasa je pro mnoho lidí oblíbenou částí domu, jak potvrzuje i náš čtenář Jan D. ze Slušovic: ,,Vždy vybíráme ubytování s terasou nebo balkonem, abychom si vychutnali posezení na čerstvém vzduchu.”

Architekti:Íntegra Studio Arquitetura
Plocha:50 m²
Realizace:2022
Lokalita:São Francisco de Paula, Brazílie