Tyto čtyři triky s vysavačem rozhodně oceníte | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » 3+1 šikovných triků s vysavačem, které používají i v luxusních hotelech

3+1 šikovných triků s vysavačem, které používají i v luxusních hotelech

Vysát podlahu zvládne skoro každý. Ovšem i vysavač má více využití, než si myslíte. Zkuste ho příště využít při následujících situacích.

vysavac pracka trik
Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)

Pravděpodobně nikdo už si neumí představit život bez vysavače. Tohoto pomocníka každý člověk minimálně jednou týdně používá, protože jinak se nepořádku na podlaze nezbavíte. Využití v domácnosti se pro něho najde vždy. Existují však velmi zajímavé triky, které vám pomohou vysávat efektivněji, a dokonce ušetří čas a energii. Rozhodně je vyzkoušejte.

Odstranění stop po nábytku

Určitě se vám už někdy stalo, že jste chtěli nějak předělat místnost, ale jakmile jste začali oddělávat těžký nábytek, uviděli jste po něm na koberci stopy. Nemusíte se bát, rozhodně to není nic, co by se nedalo napravit. Nejprve tyto otlaky otřete kostkami ledu, a poté vlákna koberce pomocí vysavače jednoduše uhlaďte. Po nábytku vám potom už nezůstane ani stopa.

Provoňte si byt

Pokud nemáte rádi nějaké těžké osvěžovače, po kterých začne brzy bolet hlava a vůně se časem stane nepříjemnou, je toto tip přesně pro vás. Budete k tomu potřebovat pouze vysavač a avivážové perličky. Do sáčku či nádobky svého vysavače vložte pár těchto perliček a začněte s úklidem. Příjemnou vůni si tak budete moci užívat velmi dlouho.

Vysajte pračku

Dost možná jste už někdy měli ucpanou pračku kvůli chlupům nebo žmolkům. Tato nepříjemnost se jednou stane asi úplně každému. I v tomto případě vám však může pomoci vysavač. Vezměte si nástavec s jemnými štětinami, odpojte pračku z elektřiny a pomocí vysavače jednoduše vysajte žmolky a chlupy.

vysavac koberec gau
Zdroj fotografie: Depositphotos

Najděte své náušnice

Jistě to znáte, máte někam jít, jste připravené a nemůžete najít druhou náušnici. Koukáte se všude, ale nikde není k nalezení. S tímto problémem si však hravě poradí vysavač. Na jeho trubici připevněte obyčejnou punčochu, zapněte ho, a potom s ním jednoduše přejeďte celý byt. Je velmi pravděpodobné, že šperk najdete.

Zdroj: GoodHouseKeeping