Při odchodu z domu vždy nechám vysavač uprostřed pokoje. Vyplatí se to
adbz.cz » Hobby » Při odchodu z domu se vyplatí nechat vysavač uprostřed místnosti. Je to ochrana před zloději

Při odchodu z domu se vyplatí nechat vysavač uprostřed místnosti. Je to ochrana před zloději

Abyste zabránili zlodějům vyloupit vaši nemovitost v případě delší nepřítomnosti, vyplatí se použít některé z triků. Takto zloděje odstrašíte a svůj domov ochráníte.

vysavac mistnost
Zdroj fotografie: abcMedia

Nejčastěji dochází ke vloupáním do bytů a domů během prázdnin, kdy lidé zpravidla odjíždějí na delší dobu. Během ní si zloději dokáží vytipovat ideální příští kořist, kde budou moci nerušeně celý objekt prozkoumat a odnést si všechny cennosti. Pokud chcete této nemilé návštěvě předejít, nechte uprostřed obýváku vysavač a zloději si svůj záměr raději rozmyslí.

Trik s vysavačem

Pokud na delší dobu svůj dům opouštíte, vyplatí se uprostřed místnosti nechat vytažený vysavač, popřípadě další pomůcky k úklidu. Důležité je, aby však při běžné obhlídce šly tyto předměty skrz okna vidět. Naaranžováním těchto nástrojů vytvoříte dojem, že jste si od probíhajícího úklidu museli odskočit, ale každou chvíli se vrátíte a budete pokračovat.

Jak odradit loudící zloděje

Skvělými triky, které se už mnohokrát osvědčily, jsou instalace světla s pohybovým senzorem nebo rozsypaný štěrk okolo domu. Jelikož se pachatelé snaží být během průzkumu co nejméně nápadní, rozžínání světla reagující na jejich pohyb je zaručeně odstraší. Stejně tak rachotící štěrk, přes který je téměř nemožné pohybovat se neslyšně.

vysavac vcelku
Zdroj fotografie: Depositphotos

Svůj dům před odjezdem zabezpečte

Pokud plánujete dovolenou nebo delší služební cestu, rozhodně se vyplatí podniknout určité kroky, které případné nezvané hosty odradí od nevyžádané návštěvy. Ideální je poprosit někoho z rodiny nebo souseda, který bude pravidelně vybírat příchozí poštu a zkontroluje, že je vše v pořádku. Ideální je, aby vešel do domu a vše prohlédl i tam, třeba při zalévání pokojových květin. Čím větší pohyb kolem domu bude, tím menší pravděpodobnost, že se stane příští obětí zlodějů.

Osobní věci raději schovejte

Kabelku, tašku s osobními věcmi, peněženku a šperky byste měli v nejlepším případě schovávat co nejdál od vstupních dveří. Pokud zloději najdou vaše doklady, mohou si snadno z banky obstarat větší finanční obnos. Na noc taky vždy zavírejte a zamykejte dveře. Existuje mnoho způsobů, jak takovou překážku překonat, aniž by se spící obyvatelé domu vzbudili, ale rozhodně je lepší to pachatelům více neusnadňovat.

Jak zastrašit zloděje

Abyste sebe i svůj domov ochránili, zvažte možnost instalace kamerového systému. Některá zařízení při snímání svítí barevným světlem, což může nezvané hosty odradit. Dalším vylepšením je pak alarm, který se spustí, pokud někdo vstoupí do vyznačeného prostoru. Levnějším způsobem je pak položit skleničku na kliku dveří. Jakmile někdo s klikou z druhé strany pohne, sklenička spadne na zem a při rozbíjení vás dokáže probudit a upozornit na hrozící nebezpečí.