Obyčejná sklenice může zachránit všechen majetek: Stačí ji umístit na kliku a zloděj nepochodí

Když v noci tvrdě spíte, neslyšíte zvuky linoucí se domovem. Bohužel zloději jsou nejaktivnější zejména v tuto dobu. Obyčejná sklenice vás před nimi může ochránit.

sklenice na dveřích i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Bohužel jsou mezi námi lidé, kteří si vydělávají na živobytí loupením. Krádeže jsou jejich jediný zdroj příjmů a v mnoha případech jsou neskutečně drzí, až to nedokážeme ani pochopit. Pro lup vyrážejí zloději především v noci, kdy všichni spí. Počítají s tím, že se nikdo nevzbudí, protože jsou potichu jako myšky. Jak se tedy ochránit před lidmi, kteří nás chtějí připravit o náš majetek?

Tato metoda skutečně funguje

Pokud jste byli ubytovaní na hotelu, tak vás jistě nikdy ani nenapadlo, že mohou sklenice na vodu sloužit k něčemu jinému než na pití. Jen si představte, co všechno se s nimi dá udělat. Upotřebíte je zejména v noci, protože fungují jako účinný alarm. Postačí, když opatrně umístíte sklenku či dvě na kliku, a je to. Kdyby se k vám chtěl někdo vloupat, chytne za kliku a sklenky spadnou na zem. Udělají takový rámus, že se musíte zákonitě vzbudit.

Zloděje neodradí ani zamčené dveře

Tento poplašný systém je efektivní a úplně zadarmo. Možná si říkáte, že máte přeci zamčeno a je úplně jedno, zda jste doma či na hotelu. Položte si však otázku, zda je to dostačující. Zloději jsou dnes tak vynalézaví a dokážou si poradit i se zamčenými dveřmi. Díky sklenici na klice budete mít dvojitou ochranu. Náraz na zem vás určitě rychle zvedne z postele.

ovládání televize iZdroj fotografie: Pixabay

Mějte pod čepicí

Člověk si nepřipouští špatné věci, dokud se mu nestanou. Prevence je však nejlepší cesta, jak ochránit svůj majetek, šperky, cennosti i rodinu. Když budete v noci tvrdě spát, raději si několikrát ověřte, že jste svůj domov dobře zajistili. Pokud nebudete doma, pusťte nahlas televizi, zloději si budou myslet, že v domě někdo je. Pár korun navíc za energii je nic ve srovnání s tím, o co byste mohli kvůli vloupání přijít.

Když spíte na hotelu, buďte ve střehu

Vyrážíte-li na služební cestu a musíte přespat v ubytovacím zařízení, postupujte chytře. Jakmile se chystáte opustit hotel, pověste na kliku visačku s nápisem nerušit a zapněte nahlas televizi. Pro všechny případy si vždy vybírejte pokoj ve vyšším patře a klíčovou dírku utěsněte papírem. Jen tak budete mít jistotu, že vás někdo nešpehuje.

A jaké triky máte na zloděje vy?

Zdroj: Genialne
Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články