Zloději si označují domy, které se chystají vykrást. Vytváří u nich obrazce z oblázků

Statistiky ukazují, že počet vloupání do bytů stále roste, zloději jsou vynalézavější a používají různé vychytávky, jednou z nich je označení bytu nebo domu.

zloděj i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Počet vloupání do domů a bytů stále roste, což je důvod k obavám. Každý by si měl svůj vlastní majetek a také své zdraví chránit nejlépe, jak dovede, neboť zloději řádí více než kdy jindy. Zloději jsou vynalézavější a využívají různé vychytávky, mezi něž patří i označování bytů, které chtějí vykrást. Tento systém označení se k nám dostal ze západních zemí a zahrnuje jednoduché a intuitivní symboly. Podle nich mohou zloději určit, zda je dům nebo byt bezpečný cíl, nebo není.

Co znamenají jednotlivé symboly?

Některé z těchto značek mohou být velmi subtilní a snadno se přehlédnou. Proto je důležité být vždy ostražitý a všímat si i těch nejmenších detailů. Pokud si něčeho všimneme, měli bychom okamžitě informovat policii. Křížek znamená, že se plánuje vloupání do bytu. Diamant signalizuje, že dům je pravděpodobně neobydlený a snadno se do něj dá vloupat. Pět malých koleček nebo oblázků značí, že uvnitř bytu nebo domu jsou vyšší peněžní prostředky.

Trojúhelník ukazuje, že v domě žije svobodná žena, a klikatá linka představuje varování před psem. Obrácené Y nebo alfa signalizuje, že dům je chráněn alarmem, zatímco přeškrtnutý kruh ukazuje, že v domě není nic cenného. Existuje také mnoho dalších symbolů, které zloději používají, aby se navzájem informovali o různých vlastnostech bytů a domů. Například zámek přelepený páskou znamená, že do bytu dlouho nikdo nevstoupil, a mince položená na rohožce signalizuje, že v bytě mohou být hodnotné věci.

Jak se před zloději chránit?

Existuje několik způsobů, jak se chránit před zloději a minimalizovat riziko krádeže. Prvním krokem by mělo být zajištění bezpečnosti domu nebo bytu. Zámky by měly být kvalitní a dveře a okna pevná. Pokud jsou dveře vybaveny sklem, měli bychom zvážit instalaci zpevněného skla nebo mříží. Dále je důležité zabezpečit hodnotné věci, jako jsou šperky, peníze nebo elektronika. Ty by měly být uloženy v trezoru nebo jiném bezpečnostním zařízení.

pořádný zámek na dveřích iZdroj fotografie: Pixabay

Dalším důležitým krokem je informovat sousedy o našem plánu být mimo město. Sousedé mohou být naší nejlepší linií obrany proti zlodějům, protože mohou hlídat náš dům a upozornit policii na podezřelé aktivity. Nakonec je důležité být opatrný a pozorný vůči svému okolí. Pokud si všimneme podezřelých lidí nebo aktivit v okolí našeho domu, měli bychom okamžitě informovat policii. Můžeme také využít moderní technologie, jako jsou kamerové systémy nebo bezpečnostní alarmy. Jednoduše se snažte být vždy ostražití.

Jak chráníte svůj domov vy?

Zdroj: O2
Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Michal Lanc

Zobrazit další články