Odstraňte odolné, mastné a zaschlé skvrny z oblečení. Sůl a zubní pasta si hravě poradí s fleky od krve, trávy i vína

Určitě už jste někdy měli pocit, že pokaždé, když něco děláte, musíte se zákonitě umazat a na vašem oblečení pak zůstávají ošklivé skvrny.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Bohužel ne vždy můžete ihned zareagovat na skvrny na oblečení a namočit je do speciálního přípravku. Existuje však několik triků, které vám pomohou zbavit se těchto nepříjemných šmouh během okamžiku pomocí věcí, které zaručeně máte doma. Podle toho, jaká je to skvrna a od čeho je můžete použít opravdu obyčejné věci z domácnosti. Například na inkoust platí mléko.

Na inkoust mlékem, na mastnotu sůl

Inkoustové skvrny se často objevují na kapsách, kam si často, zejména muži schovávají tužky a pera. Na takovou skvrnu stačí použít trochu mléka. Mělo by být studené z lednice. Ideální je nechat skvrnu naloženou v mléce asi 15 minut. Pomocí zubního kartáčku pak vyčistěte a opláchněte Olejové skvrny je vhodné zasypat solí, stejně jako skvrny od krve. Sůl nechte působit, pak vykartáčujte a vyperte tak, jak jste obyčejně zvyklí. Skvrny od laku na nehty se zbavíte pomocí odlakovače. Ideální je nalít odlakovač na ubrousky a přiložit je na líc skvrny.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Krve se kromě soli můžete zbavit také peroxidem vodíku. Je skvělý na zaschlé skvrny. Stačí 3 % peroxid vodíku. Pomocí nože po uvolnění setřete krev a vyperte s ostatním prádlem klasicky v pračce. Olejové skvrny na límcích a jiných částech oblečení dokáže dolů dostat pár kapek šamponu. Nakapejte pár kapek a nechte dvacet minut působit. Poté pochopitelně důkladně opláchněte vodou. Dále prádlo vyperte přesně tak, jak jste zvyklí.

Zelené skvrny? Jedině zubní pastou

Zejména děti vám zřejmě domů chodí se zelenými koleny. Potrpí si na ně zejména fotbalisté. Zelené skvrny odstraníte nanesením zubní pasty. Po chvíli působení namočte kartáček a skvrnu vyčistěte. Poté oblečení opět vyperte v pračce s klasickým práškem. Pokud vás na oblečení trápí skvrny od čaje, použijte studenou vodu z rubu látky a pak na skvrnu nalijte jakákoli čisticí prostředek. Po pěti minutách opláchněte, skvrna jako zázrakem zmizí pryč. Funguje to i na suchou skvrnu, tam je však nutné namočit aspoň na 30 minut.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Spoustu neplechy umí napáchat také červené víno. Poradí si s ním jedlá soda. Nechte ji působit a pojistěte ještě posypáním solí. Pět minut nechte stát a pak natažené oblečení polijte vroucí vodou. Následně ještě vyperte v pračce na nejvyšší možnou teplotu. Vosk odstraníte nejlépe pomocí pijáku nebo novin a žehličky. Vosk se vpije do připraveného papíru a poté stačí oblečení jen přeprat. Naopak na žvýkačku platí led. Žvýkačku zmrazte, pak použijte nůž a odstraňte ji. Zbytku se zbavíte pomocí glycerinu a kartáčku. Poté omyjte vodou.

Znáte další tip, jak odstranit skvrny z oblečení?

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Darina Smoláková

Zobrazit další články