Zažrané skvrny na utěrkách nejsou problém. Použijte tuto babiččinu fintu
adbz.cz » Hobby » Odstranění starých skvrn z kuchyňských utěrek. Na zažranou špínu zabírá metoda babiček s použitím octu

Odstranění starých skvrn z kuchyňských utěrek. Na zažranou špínu zabírá metoda babiček s použitím octu

Skvrny na kuchyňské utěrce lze řešit použitím obyčejného octa. Stačí jej správně aplikovat a budou vypadat jako nové.

vyprat skvrny uterky
Zdroj fotografie: Depositphotos

Kuchyňské utěrky jsou nepostradatelným pomocníkem během vaření a uklízení nádobí. Postupem času na nich však mohou začít zůstávat skvrny, se kterými si neporadí ani pračka. V takovém případě je vhodné sáhnout po obyčejném octu, který si s nimi dle serveru Deccoria poradí mnohem lépe, než kdejaký komerční výrobek. Stačí ho správně aplikovat a utěrka bude opět čistá. 

Ocet versus skvrny na utěrce 

Ocet je velmi silný přípravek, který si dokáže hravě poradit s každou skvrnou nejen na oblečení, ale také na utěrkách. Abyste se jí zbavili, stačí si v hrnci připravit horkou vodu a následně do něj vložit všechny špinavé hadříky. Poté k nim přidejte sklenici octa s trochou prostředku na mytí nádobí a tekutinu důkladně promíchejte.  

Nechte roztok působit alespoň 5 až 7 minut (v závislosti na příčině skvrny; pokud ji způsobila káva, víno nebo mastná omáčka, raději tuto dobu navyšte). Mezitím, co bude směs octa a prostředku na mytí nádobí působit, je dobré utěrky trochu míchat, aby se dostala do všech špinavých částí. Jakmile uplyne stanovená doba, vyždímejte je a ještě o sebe trochu protřepte. Poté je vložte do pračky na klasický program bavlna a nechte vyprat. 

Po vyjmutí sušte utěrky klasickým způsobem a budete si moci všimnout, že vypadají jako nové. Na webu adbz jsme také psali, jak vám dokáže ocet pomoci odstranit zápach z koberce

Ocet na stole
Zdroj fotografie: Pixabay
Ocet si dokáže hravě poradit se skvrnami na kuchyňských utěrkách

Pomoci vám dokáže i mýdlo 

Jak také uvádí server TheKitchn, dobrým pomocníkem může být i šedé mýdlo. To si hravě poradí se skvrnami na kuchyňských utěrkách samo a již během krátké doby. Přípravek jednoduše naneste na špinavé místo a nechte ho působit po dobu 20 minut. Jakmile tato doba uplyne, vyperte je běžným způsobem v pračce. Je ovšem možné, že v některých případech nebude mýdlo tak účinné, jako směs octa a prostředku na mytí nádobí. 

Já často používám domácí dezinfekční prostředek. Ten si připravuji smícháním teplé vody, lžičky boraxu a 3 lžic jedlé sody. Z ingrediencí si připravím hustší pastu a tu aplikuju na deset minut na skvrny. Nakonec opláchnu a jsou jako nové,“ doporučuje čtenářka Aneta K. z Protivína.