Staré vlaky slouží jako pitoreskní hotel v přírodním parku | adbz.cz
adbz.cz » Architektura » Muž zrekonstruoval starožitné vlaky a vytvořil z nich obyvatelný skvost. Originální bydlení láká návštěvníky z celého okolí

Muž zrekonstruoval starožitné vlaky a vytvořil z nich obyvatelný skvost. Originální bydlení láká návštěvníky z celého okolí

Vlakové vagóny, které brázdily americké železnice na počátku minulého století, dostaly nový život. staly se luxusní součástí horského hotelu v americkém národním parku.

luxusni vlak obytny
Zdroj fotografie: Se souhlasem Izaak Walton Inn

Když si vybíráte hotel na dovolenou, podle čeho se rozhodujete? Je to cena za noc, umístění nebo styl? Pokud jste světoběžník a se svou rodinou byste rádi navštívili Glacier park v severní Montaně v USA, pak máte jedinečnou příležitost ubytovat se v unikátním hotelu, který nemá na světě obdoby. Staré vlaky a vozy, které dříve brázdily nekonečné americké železnice a už dávno byly nahrazeny moderními nástupci, dostaly druhou šanci a teď slouží jako parádní hotel.

Pohádkové ubytování ve starožitných vlacích

Pitoreskní lesopark v Montaně ukrývá mezi svými hvozdy unikátní hotel. Vlaky Severní pacifické dráhy Northern Pacific 1506 Caboose, GN X215 Caboose, JJ Caboose X 97 či lokomotiva GN 441 zdejší majitelé zrekonstruovali do unikátních a luxusních obytných kabin.

I když se sem dá dojet autem, většina hostů do hotelu přijíždí stylově vlakem. Hotel se totiž nachází stylově na konečné zastávce zdejší železniční trati. Ostatně, výhledy z hotelových vagónů směřují právě na železnici a na přijíždějící vlaky z Portlandu, Oregonu nebo Chicaga. Vlaky stojí v útulném zákoutí mýtiny na konci kolejí severoamerické železnice mezi východním a západním ledovcem.

Kamení, dřevo, kůže a starožitnosti

Samotné vagóny a lokomotivy mají zrekonstruovanou fasádu i interiér. Když vstoupíte do vagónů, málem neuvěříte, že se nacházíte ve vlaku. Interiér totiž bere dech. Stěny jsou obložené lakovanými masivními prkny. Podlahy jsou z kamenných dlaždic. To vše vkusně doplňuje nábytek z masivu a nerezové luxusní kuchyně s kamennými deskami. To vše evokuje prostředí útulné horské chaty.

K tomu všemu se mísí moderní vybavení kuchyně, kožené sedací soupravy a krbové vložky obložené přírodním kamenem se starožitným vybavením, jako jsou truhly, skříně nebo obrazy. Celkový dojem umocňují vyčiněné kůže položené namísto koberců. Každý vagon je vybaven dvěma ložnicemi, jednou s manželskou postelí a druhou buďto s palandou, anebo s postelí ve vyvýšeném polopatře.

Která z vyobrazených ložnic by se vám líbila nejvíce?

Reportáž o zrekonstruovaných vagónech v severní Montaně.

Zdroj: Brightside