Jedinečný sukulent, který připomíná ocas mořské panny, si získá každého na první pohled. Moc se o něm nemluví, ale bude trnem v očích každé návštěvy

Pokud máte rádi exotiku a chcete doma nádech mořského života, pořiďte si tento nádherný sukulent, který svým vzhledem připomíná ocas mořské panny.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Rostliny jsou skvělým prvkem, který dokáže oživit, a dokonale dotvořit každou domácnost či zahradu. Výběr je navíc tak pestrý, že si „svou rostlinku“ najde nejspíše každý. Některé jsou jednoduché na pěstování, jiné mají exotický vzhled či kvetou pestrými květy a některé zase do vaší domácnosti vnesou doslova kouzelný nádech. Nevěříte? Představujeme vám sukulent Mermaid Tail, který, jak název napovídá, skutečně připomíná ocas mořské panny.

Mořská panna i u vás doma

Sukulent, který svůj název dostal podle ocasu mořské panny, se svým vzhledem skutečně nemohl více podobat tomu, podle čeho je pojmenovaný. Svým neobvyklým vějířovým vzhledem totiž skutečně vypadá, jako by se z hlubin moře vynořil ocas těchto bájných stvoření. Jediný rozdíl je v tom, že tady se nejedná o přelud rybářů, skutečně můžete mít doma svou malou mořskou vílu. Tedy alespoň v tomto podání.

iZdroj fotografie: Pixabay

Zajímavá mutace přírody

Ačkoliv by si člověk myslel, že tato rostlina vzešla z nejrůznějšího křížení, není tomu tak, za jejím vznikem stojí samotná příroda. Tato „mořská panna“ byla poprvé nalezena v Jižní Africe a podle zatím nejasných dohadů odborníků se jedná o křížence místních sukulentů s kaktusy. Pro lidi je tak výhodou jejich naprostá nenáročnost.

Vegetační období má totiž tato kráska místo léta v zimě, a v teplých měsících je spíše nečinná a příliš neroste. Dařit se jí bude ve skalce nebo v písčité a mírně drenážní půdě. Se zálivkou si rozhodně lámat hlavu nemusíte. Jak nejspíš napovídá místo jejího vzniku, vodu příliš nepostrádá, a tak jí zalití bude stačit skutečně jednou za čas.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kde se dá sehnat?

Pokud vás tato rostlinka okouzlila a máte zájem o její pořízení, pravděpodobně se pouštíte do nelehkého úkolu. V našich končinách se prozatím příliš neobjevuje, a jednou z možností je tak dovoz ze zahraničí. Nejedná se však o extrémně drahou položku a pokud najdete spolehlivý obchod, máte vyhráno. Další možností je poté počkat, až se tyto krásky začnou dovážet i k nám, a poté můžete mít doma třeba celou tlupu mořských panen.

Zdroj: Popsugar

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Zobrazit další články