Rozpulte květináč na dvě části a naneste na ně lepidlo. Vznikne dokonalá dekorace, která bude terčem obdivu každé návštěvy

Pokud pátráte po způsobu, jak jednoduše oživit stěnu a zároveň umístit květiny, je tenhle způsob právě pro vás.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Jestli patříte k lidem, kteří na zahradě a v domě rádi kombinují zeleň a dekoraci prostředí, tak zpozorněte. Tenhle návod a tip bude totiž něco přesně pro vás. Jedná se o velmi jednoduchý a velmi efektní způsob pro umístění květináčů. Výsledek vypadá opravdu impozantně a je to vynikající způsob, jak originálně a jednoduše umístit rostliny v zahradě. Tak se na to pojďme podívat trochu podrobněji.

Diagonálně a na zdi

Pokud si chcete vytvořit na zdi domu krásné místo pro umístění květináčů s rostlinami, je jedním z vynikajících způsobů rozříznout je napůl a nalepit je. Ovšem ne přímo na zeď – což by taky nejspíš šlo – ale ideálně rovnou desku. Opatřete si diamantový kotouč a květináče přesně rozpulte. Podle vybraného místa zvolte gradaci, například na schody se hodí diagonála, navíc tak nebudete mít problémy se zaléváním.

iZdroj fotografie: Pixabay

Květináče přilepte na desku a přivrtejte ji na zvolené místo. Dovnitř každého květináče umístěte kávový filtr nebo podobnou vrstvu. Jde o to, aby při zalévání odtekla jen voda a pod soustavou květináčů tak nevznikal nepořádek. Samozřejmě pokud vám to na dlažbě nevadí, nechte prostor uvnitř tak, jak je. Následně vyplňte květináče zeminou a rostlinami dle uvážení, případně přeneste rostliny odjinud.

Různé velikosti na tyči

Další řešení je ideální pro květináče různé velikosti. Ocelovou nebo železnou tyč zapusťte do stabilní podložky. Dospod navlékněte otvorem ve dnu velký květináč a nad ním tyčí provlékněte hřebík nebo cokoli jiného, co vytvoří zábranu. Navlékněte na tyč další, menší květináč a nechte ho naklonit na stranu. Další – a nejspíš menší – kousky už nebudou potřebovat zábranu, protože se zarazí o kraj svých předchůdců.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Máte tak krásný „sloupek“, který už jen vyplňte zeminou a rostlinami. Vzhledem k prostoru můžete i některé rostliny kombinovat a vytvořit tak velmi různorodou směs. Výsledek je opravdu okouzlující a nepochybně zaujme každého návštěvníka vaší zahrady. Jde navíc o velmi úspornou metodu, která na malém prostoru dovolí pěstování značného množství rostlin, například bylinek na vaření nebo léčení různých neduhů.

Zdroj: Country living

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Zobrazit další články