Pokojové rostliny, které přinášejí do domácnosti nekonečnou lásku a rodinné štěstí

Myslíte si, že pokojové rostliny v květináčích nepřináší nic jiného než estetické potěšení? A co když umí víc? Pořiďte si květinu, která váš dům naplní štěstím.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

I v tom nejasketičtěji zařízeném domě je zpravidla k nalezení alespoň jedna malá rostlinka v květináči pro pocit spojení s přírodou. Někteří lidé věří, že každá květina venku i doma má specifické vlastnosti, kterými může posílit nebo potlačit pozitivní a negativní vlivy působící na její majitele. Jste-li této teorii nakloněni, možná vás bude zajímat, které interiérové rostliny jsou nejčastěji spojovány s láskou a štěstím.

Toulitka čili anthurium

Tato rostlina svědčí především mužům, pomáhá posilovat jejich sílu a sebevědomí. Nezadaní s touto květinou uspějí u slabšího pohlaví, ženatým vnese štěstí do rodinného života. Svobodným dívkám zasazení této okrasné rostliny pomůže založit budoucí štěstí. Toulitka je nenáročná, má velké listy ve tvaru srdce na dlouhých stoncích, kvete červeně, bíle nebo růžově. Rostlina je jedovatá, neměla by se vyskytovat v dosahu dětí a zvířat.

iZdroj fotografie: Pixabay

Šťavel neboli oxalis

Šťavel bývá často nazýván „rodinným štěstím a skvěle se hodí jako dárek při návštěvě nového domu vašich blízkých. Mimo to svými lístky ve tvaru čtyřlístků štěstí přímo ztělesňuje. Rostlina má však i prokazatelné účinky na lidské zdraví, neboť obsahuje velké množství éterických olejů, dokonce čistí vzduch a pomáhá dobrému spánku.

Zelenec čili chlorophytum

Zelenec má v domě údajně dokázat navodit atmosféru lásky, rovnováhy a porozumění. Kromě toho jde o dobrý čistič okolí, dokáže odstranit negativní energie. Nejlepší umístění pro květináč se zelencem je zavěšení ze stropu. Kromě svých pozitivních účinků na atmosféru v domě jde také o poměrně vděčnou a nenáročnou zelenou rostlinu.

Myrta

Myrta je v Česku považována za svatební rostlinu. Přináší domovu mír, přátelství a důvěru mezi manželi. Pokud se tato rostlina v domácnosti pěstuje, pak se budou její členové navzájem podporovat a rodinné štěstí dům nikdy neopustí. Důvodem pozitivního vlivu na člověka může být i mírná uklidňující vůně, kterou rostlina vydává. Koneckonců, řecké slovo „myrta“ znamená „balzám“.

iZdroj fotografie: Pixabay

Aichryson

Tento malý sukulent je snadno rozpoznatelný podle silného stonku a velkého počtu kulatých masitých listů. Mnozí v nich vidí srdce, což je pravděpodobně důvodem pro význam názvu rostlinky: strom lásky. V přírodních podmínkách může Aichryson růst ve skalnatém terénu, kde nemá dost živin, jde proto o mimořádně odolný sukulent, který vám přelití neodpustí.

Voskovka (Hoya)

Hoya je považována za patronku mladých milenců, loajality a něhy. Jde převážně o ženskou květinu. Rostlina pochází z Asie. Ve své domovině vypadá jako malý keř s dlouhými výhonky. Kvete sférickými květenstvími, které vydávají sladký nektar se vzrušující a omamnou vůní. Patří mezi nenáročné květiny, takže si její krásu můžete užívat i bez talentu pro péči o rostliny.

Zdroj: Floraqueen

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Zobrazit další články