11 překrásných pokojovek, které nepotřebují pravidelné zalévání. Jsou ideální volbou pro líné pěstitele

Určitě jste měli doma rostlinu, která začala vadnout z toho důvodu, že neměla pravidelnou zálivku. Pořiďte si domů květiny, jež stačí zalévat jen občas. Zde je výběr rostlin vhodných pro nepravidelné zalévání.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud patříte mezi lidi, kteří zapomínají na pravidelné zalévání květin, můžete si pořídit takové, které netrpí nepravidelným zaléváním. Existuje hned několik rostlin, které nepotřebují vaši pravidelnou péči. Které rostliny to jsou?

Starček převislý

Tuto rostlinku naleznete také pod názvem řetězec perel nebo řetězec korálků. Potřebuje dostatek světla a nepravidelnou, ale zato vydatnou zálivku. Je potřeba ji zalévat pouze pod květináčem. Nikdy nelijte vodu na listy nebo do květináče. Nesnáší přelévání vodou. Při přelití by mohla začít hnít a mohly by jí i opadávat listy.

iZdroj fotografie: Pixabay

Bokarnea tlustokmenná

Bokarnea vyžaduje umístění na světlém místě, ale ne přímo na slunci. Zalévejte ji vždy pod květináč. V létě ji stačí zalévat dvakrát týdně. Nikdy ji nezalévejte přímo na listy nebo do květináče. Je velmi citlivá na přemokření. Přes zimu ji umístěte na místo, kde je maximálně 10 °C.

Sukulenty

Je známé, že sukulenty není potřeba zalévat pravidelně. Vyžadují velmi málo vody. Ve velkých vedrech je zalévejte jednou za 2 až 3 dny. V zimním období je stačí zalévat jednou za 2 až 3 týdny. Jsou velmi snadné na údržbu a mají krásné tvary a zbarvení. Před zaléváním si zkontrolujte, že je půda suchá.

iZdroj fotografie: Pixabay

Zamiokulkas

Této rostlině stačí zalévání jednou týdně. V létě ji přihnojte jednou za 14 dní tekutým hnojivem pro pokojové rostliny. Tato květina je velmi odolná proti nejrůznějším nemocem. Zabít ji může časté přelévání a pobyt přímo na sluníčku. Při častém přelévání může začít i hnít.

Šplhavnice

Jedná se o opravdu nenáročnou rostlinu. Pěstovat lze i ve sklenici s vodou. Tato pokojová květina nesnáší příliš mnoho vody. Nechávejte půdu mezi zaléváním zcela vyschnout. Velice rychle roste a při správné péči vytvoří „domácí džungli“. Zbavuje vzduch škodlivých látek.

Hadí rostliny

Tyto rostliny mohou být zanedbávány po celé týdny. I přes zanedbávání vypadají stále svěží a drží si tvar. Přežijí málo světla, sucho a nemají problémy s hmyzem. Udržují čistý vzduch v místnosti i přes zanedbání péče. Nemusíte je příliš často zalévat. Mezi zálivkami nechte zeminu vyschnout.

iZdroj fotografie: Pixabay

Tilansdie

Tyto rostliny jsou nazývány vzdušnými rostlinami, protože jejich kořeny slouží pro uchycení na stromech nebo skalách. Živiny získávají ze vzdušné vlhkosti. Tilansdie mají rády slunce a vzduch. Rostliny zalévejte rosením dvakrát až čtyřikrát týdně. Pokud se tyto rostliny nachází ve vlhkém prostředí, omezte jejich zalévání.

Begonia

Begonie mají velké, nádherné listy. Nemají rády slabé mrazy, a proto je vysazujeme až okolo 20. května, kdy už mrazy nehrozí. Jsou citlivé na zalévání. Vždy si počkejte, až listy začnou klesat, a poté je zalijte. Umístěte je na stinné nebo polostinné místo.

Haworthia attenuata

Tato rostlina má ráda světlo, ale přímé sluneční paprsky ji mohou poškodit a způsobit jí nevzhledné fleky. Pokud ji máte v bytě, nedávejte ji přímo za sklo, kde bude na přímém slunečním světle. Přes léto ji stačí přihnojit jednou měsíčně. Zaléváme ji vždy až poté, co zemina úplně proschne.

iZdroj fotografie: Pixabay

Dracaena

Tato rostlinka má ráda sprchování. Vyhovuje jí světlo bez přímých slunečních paprsků. Může dorůst až do výšky dvou metrů. Ve vegetačním období potřebuje pořádnou zálivku. V období vegetačního klidu jí stačí pouze mírná zálivka. V interiérech pomáhá chránit naše zdraví.

Snědek ocasatý

Snědek ocasatý nesnáší nadbytek vody. Má rád dostatek světla, pokud ho totiž má málo, trpí. Během podzimu je potřeba ho naučit zvykat si na příchod zimy. Přeneste ho do místnosti, ve které jsou 2 až 4 stupně. Pak přestaňte snědek zalévat a se zálivkou zase začněte až na jaře.

Zdroj: House Beautiful

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Zobrazit další články