Těmito rostlinami si můžete vyzdobit domov o Vánocích. Sváteční atmosféra díky nim bude úchvatná

Nejen barevná světýlka a hvězdy jsou spjaty s Vánoci. Svůj domov si můžete vyzdobit také rostlinami, které k tomu zimnímu období patří.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ke každému ročnímu období neodmyslitelně patří nějaké druhy rostlin, stejně tak i Vánoce. Některé jsou menší, jsou nenáročné na pěstování a můžete je mít i doma v květináči. Jiné jsou větší, potřebují zahradu a náročnější péči. Pokud se o rostliny budete dobře starat, mohou vám vánoční atmosféru doplňovat v průběhu celých svátků. 

Nejoblíbenější je Vánoční hvězda

Tou nejoblíbenější květinou je bezesporu Vánoční hvězda. Tato subtropická rostlina se stala symbolem Vánoc díky svým velkým a barevným květům a díky tomu, že symbolizuje betlémskou hvězdu. Tato květina nemá ráda příliš časté zalévání a stačí a je vhodné ji vybrat slunečné místo. Velmi oblíbená vánoční rostlina je také Cesmína temná. Jedná se o celozelený keř s malými červenými plody a výborně vyzdobí vaši chodbu nebo jiný pokoj. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Díky své odolnosti se stala už ve středověku symbolem nesmrtelnosti přátelé si ji tak mezi sebou často darovali. Rostlina má ráda propustnější zeminu, méně vody a kyselejší půdu. Při špatném pH mohou listy velmi rychle zežloutnout. Nesmíme zapomenou také na jmelí. To vydrží dlouho zelené a je naprosto nenáročné na údržbu. V přírodě se vyskytuje jako parazit na jiných stromech a i na zahradě pro něj musíte najít zdravý a vzrostlý strom. 

Stálezelené rostliny jsou nejlepší volbou

Velmi nenáročný na pěstování je také Tis červený, který se svou stále zelenou barvou a červenými plody zdobí stejně dobře, jako výše zmíněna Cesmína temná. Tis nepotřebuje žádnou zvláštní péči a roste v podstatě sám. Sám roste také Břečťan, který je popínavou rostlinou a můžete jej nechat růst po celé chodbě nebo vertikálně na stěně. Stačí mu dostatek vody a trocha slunečního světla a udrží si zelenou barvu po celý rok.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud máte rádi exotičtější rostliny, můžete si na Vánoce vypěstovat vánoční kaktus. Tento kaktus má červené květy které rychle rostou a přechází z růžové do červené barvy. Navíc se jedná o další nenáročnou rostlinu, kterou stačí čas od času přiměřeně zalít. V neposlední řadě je také klasický Smrk pichlavý. Ten se vyznačuje namodralým odstínem a je často vánočně ozdoben na mnohých zahradách.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zmínit můžeme také hezky vypadají větvičky hruškovníku nebo jiný z mnoha jehličnatých stromů, které k vánoční atmosféře přispívají nejvíce. Použít můžete i Rozmarýn lékařský nebo velmi oblíbenou květinu sazanku Kamélii. Všechny tyto květiny zvládnete vypěstovat i s malými zkušenostmi a pomohou vám při vytváření vánoční atmosféry.

Jaké další vánoční květiny doma pěstujete?

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Zobrazit další články