Ještě teď posypte rostliny skořicí. Tento krok babičky nikdy nevynechají, má totiž hned několik účinků

Jakmile vyzkoušíte nasypat skořici na vaše oblíbené pokojové rostliny, uvidíte, jaké zázraky s nimi udělá. Stojí za to to vyzkoušet.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Skořici miluje snad úplně každý a používá se, i když člověk například onemocní. Skořice totiž úžasně voní, skvěle chutná a používá se do mnoha jídel. Jen málokdo ale ví, že je skořice skvělá i v péči o rostliny. Je to výborný fungicid, účinný proti škůdcům, a lze ho použít i jako stimulátor k zakořenění.

Má fungicidní účinek a vyhání škůdce

Lžíci mleté skořice si rozmíchejte v 1 litru horké vody a nechte vychladnout. Nalijte směs do rozprašovače a nastříkejte na listy a stonky vašich nemocných pokojových rostlin. Plíseň z listů zmizí zhruba do dvou dnů. Nic jiného už používat nebudete. Pokud se v květináči u vaší pokojové rostliny usadili mravenci, zapíchněte do země několik celých tyčinek skořice, poté povrch země pokropte skořicovou vodou.

Skvělá na zakořenění a léčbu rostlin

Pokud chcete, aby vám zakořenila nějaká vaše nová rostlina, není nic jednoduššího, než opět použít skořici. Odříznutý výhonek posypte mletou skořicí a vložte ho do vody. Pokud přesazujete rostlinu, přisypte do květináče trochu skořice, pomůže to posílit kořen rostliny a také tvorbu samotného kořenového systému.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Může se stát, že vaše rostlina začne najednou vypadat hůř než kdy dříve, a vy nevíte, co se s ní stalo. Možná jste nakoupili různé přípravky, které nebyly vůbec levné, a všimli jste si toho, že vlastně ani nefungují. Na to je ale také skvělá skořice. Pokud se stonky rostliny ulomí při přesazování nebo zálivce, naneste na tuto poškozenou část rostliny skořici. Uvidíte, že se brzy zotaví.

Jak pečujete o rostliny vy?

Zdroj: Bhg

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Co je potřeba vědět o Crohnově chorobě: Zdraví může poškodit víc než srdeční infarkt, kouření zhoršuje příznaky
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Do restaurace se vloupal muž v kapuci, aby si odnesl tržbu. Majitel místo volání policie nabídl zloději práci
Události247.cz
Události247.cz
Šéf OSN: Vyhlídky na mír mizí, svět se řítí do velké války
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vědci zjišťovali, která psí rasa je nejchytřejší. Jako vzorek posloužilo 1 002 psů 13 plemen