Nakrájenou okurku vložte do dortové formy a dejte do květináče. Škůdci se vašim rostlinám vyhnou obloukem

Vyzkoušejte tento jednoduchý trik a dopřejte svým rostlinám tu nejlepší péči. Pomůže vám k tomu pár plátků okurek a dortová forma.

Okurka oloupaná a slupky i Zdroj fotografie: Uživatel Marco Verch Professional Photographer / Creative Commons / CC BY
                   

Okurky patří bezesporu mezi jedny z nejchutnějších a nejzdravějších plodin, které si můžete vypěstovat na vlastní zahrádce. Díky velkému obsahu vitamínů a dalších prospěšných látek skvěle působí nejen na lidské zdraví, ale podle webu Pěstujme vám pomohou i s péčí o pokojové rostliny. Stačí pár plátků okurek naskládat do dortové formy a máte hotovo. Sami jsme se rozhodli tento trik vyzkoušet a jsme zvědaví na výsledek.

Vlastnosti okurek

Z velké části jsou okurky tvořené vodou, a proto pomáhají i s hydratací organismu, což je zvlášť v letních měsících velmi důležité. Kromě toho obsahují velké množství vitamínů skupiny B, vitamín C, kyselinu listovou a minerální látky jako vápník, železo, hořčík, fosfor, draslík nebo zinek. Okurky jsou nejen výtečnou pochoutkou, ale zároveň vám mohou skvěle posloužit i v domácnosti, jak jsme psali již dříve v článku na adbz.

K čemu lze okurky využít

Plátky okurek se hodí i při mytí koupelny. Zvlášť po sprše nebo koupeli, kdy je v místnosti velké množství páry, je ideální čas pro mytí zrcadla. Stačí jedním plátkem okurky jeho skleněný povrch přetřít a odstraníte všechny šmouhy i nečistoty. Navíc bude koupelna velmi příjemně a svěže vonět. Zároveň fungují jako účinný strašák proti některým druhům hmyzu.

plátky okurky iZdroj fotografie: Pixabay
Plátky okurky zaručeně odeženou škůdce od vašich rostlin

Jak se zbavit škůdců pomocí okurky

Pokud se vám na rostlinách pasou škůdci, nemusíte nutně kupovat drahé insekticidy plné nebezpečných chemikálií. Namísto toho sáhněte po ekonomičtějším a ekologičtějším řešení a využijte k jejich odpuzení okurky. Ty stačí nakrájet na tenké plátky a rozložit do dortové formy. Tu umístěte poblíž napadených rostlin a nechte působit. Látky obsažené v okurce reagují s hliníkem dortové formy a vytvářejí specifický zápach, který je pro různé škůdce velmi nepříjemný a dráždivý. Snadno je tedy odežene.

Podle webu BydleníSnů lze pomocí okurek také otestovat přítomnost škůdců v květináčích pokojových rostlin. Stačí pár čerstvých plátků rozmístit na navlhčený substrát v květináči a ponechat 24 hodin. Pokud budou plátky po této době poškozené, pak to vypovídá o zamoření substrátu. Tento trik s oblibou používá i naše čtenářka Jarmila T. ze Svitav: „Když mám podezření, že mým pokojovkám něco škodí, vložím k nim plátky okurek a další den mám hned jasno.“ A podobně by měly fungovat i plátky zralého banánu.

K čemu využíváte plátky okurek nebo slupky vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Zobrazit další články