Devět způsobů jak využít skořici v zahradě | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » 1 lžička skořice dokáže s vašimi rostlinami zázraky. Během pár dní uvítáte gigantické květy, ze kterých se můžete těšit celý rok

1 lžička skořice dokáže s vašimi rostlinami zázraky. Během pár dní uvítáte gigantické květy, ze kterých se můžete těšit celý rok

Skořice je univerzální koření, které můžete použít skoro ve všem, od rychlého chleba přes sušenky, koláče, pečivo a všechno mezi tím. Dokonce i do slaných pokrmů se špetka hodí, využití ale najde i v docela jiném odvětví, jako je zahradničení. Její velkou výhodou je levná cena a také to, že ji seženete snad v každém obchodě. Pomůže vám se zakořeněním rostlin Pokud utrácíte za věci, jako je stimulátor růstu kořenového systému, tak s tím můžete okamžitě přestat. Podle mnoha odborníků je totiž skořice stejně účinná při aplikaci na stonek rostliny, jakmile ji zasadíte. Vývoj kořenů můžete takto stimulovat u každého druhu rostliny a skořici stačí použít pouze jednou. Zajistěte rostlinám ochranu před nemocemi Při přesazování rostlin dochází často k jejich oslabení a větší náchylnosti k různým plísním a chorobám. Skořice ovšem dokáže různé houby a bakterie vyhubit dříve, než vůbec dostanou šanci se k vašim rostlinám přiblížit. Pokud ji chcete použít na starší rostliny, jednoduše do vody přimíchejte jednu až dvě lžičky skořice a nechejte louhovat přes noc. Ráno přefiltrujte kávovým filtrem a směs vložte do rozprašovače. Následně nastříkejte na zasažené části rostliny. S její pomocí odstraníte mravence Skořice není účinná jen při odstraňování organismů, ale také při zbavování se

rostliny
Zdroj fotografie: Depositphotos

Skořice je univerzální koření, které můžete použít skoro ve všem, od rychlého chleba přes sušenky, koláče, pečivo a všechno mezi tím. Dokonce i do slaných pokrmů se špetka hodí, využití ale najde i v docela jiném odvětví, jako je zahradničení. Její velkou výhodou je levná cena a také to, že ji seženete snad v každém obchodě.

Pomůže vám se zakořeněním rostlin

Pokud utrácíte za věci, jako je stimulátor růstu kořenového systému, tak s tím můžete okamžitě přestat. Podle mnoha odborníků je totiž skořice stejně účinná při aplikaci na stonek rostliny, jakmile ji zasadíte. Vývoj kořenů můžete takto stimulovat u každého druhu rostliny a skořici stačí použít pouze jednou.

sazeni male sazenice
Zdroj fotografie: Freepik

Zajistěte rostlinám ochranu před nemocemi

Při přesazování rostlin dochází často k jejich oslabení a větší náchylnosti k různým plísním a chorobám. Skořice ovšem dokáže různé houby a bakterie vyhubit dříve, než vůbec dostanou šanci se k vašim rostlinám přiblížit. Pokud ji chcete použít na starší rostliny, jednoduše do vody přimíchejte jednu až dvě lžičky skořice a nechejte louhovat přes noc. Ráno přefiltrujte kávovým filtrem a směs vložte do rozprašovače. Následně nastříkejte na zasažené části rostliny.

S její pomocí odstraníte mravence

Skořice není účinná jen při odstraňování organismů, ale také při zbavování se různých škůdců. Jedněmi z nejvýznamnějších, na které je funkční, jsou mravenci. Pomáhá je odradit vytvořením bariéry, kterou neradi překračují. Bude vám tedy stačit ji posypat okolo rostlin a máte hotovo. Navíc ji můžete použít i uvnitř svého domu.

mravenci lozici po trubce
Zdroj fotografie: Freepik

Odrazuje houby z míst, kde je nechcete mít

Houby jsou super, ale jen tehdy, když rostou tam, kde si je přejete mít. To bývá obvykle na vymezených místech na vaší zahradě. Pokud tedy přidáte skořici ke svým rostlinám, můžete zabránit růstu různých hub bez toho, aniž byste je jakýmkoliv způsobem poškodili.

Zabraňuje, aby rostliny dostaly rez

Rez je další houbovou infekcí, která je u rostlin naprosto běžná. Frustrující na ní je, že má tendence ovlivňovat všechny části rostliny, včetně květů. Pokud tedy pěstujete rostliny pro léčebné účely, nemůžete je díky rzi použít. Pro zabránění tomuto problému při výsadbě posypejte trochou skořice půdu.

poskozene listy rostliny
Zdroj fotografie: Depositphotos

Uzdravuje rány, které můžete omylem rostlinám způsobit

Asi víte, že pro dobro rostliny je nutné ji pravidelně prořezávat. Přehnané prořezávání ovšem může způsobit problémy, protože rostlinám ztěžuje nový růst. Další běžnou komplikací je nevědomé použití špinavých nástrojů a následné šíření infekce. Pokud k něčemu takovému u vás dojde, čerstvou ránu na rostlině okamžitě posypejte skořicí. To podpoří hojení a zabrání rozvoji infekce.

Odraďte neškodným způsobem zvířata a škůdce

Pokud jsou u vás chlupatí škůdci jako jsou myši, hlodavci, veverky a králíci jako doma, možná oceníte tento trik. Jak asi víte, skořice je velmi aromatické koření, které nemůžete necítit. A u zvířat to platí dvojnásobně. Silná vůně jim dokáže poplést instinkty a to způsobí, že se dané oblasti kompletně vyhnou.

fotka veverky detailni zaber
Zdroj fotografie: Freepik

Odrazuje dokonce i otravné komáry

Komáři se rozhodně řadí na seznam těch nejotravnějších stvoření, co vůbec existují. A to zvláště v teplých letních dnech, kdy si chcete v klidu posedět na zahradě a místo toho se musíte neustále ohánět a stříkat repelentem. Nebo nemusíte? Zkuste zkombinovat skořici s citronovou šťávou a uvidíte tu změnu.

Můžete ji použít i na pokojové rostliny

Trochu skořice zvládnou i vaše pokojové rostliny a dokonce vám za ni i poděkují. Nejúčinnější bude její použití ve sklenících, kde pomáhá k hubení roztočů, bílých much a dalších běžných škůdců. Jediné, co musíte udělat, je posypat posypat skořicí povrch půdy okolo vašich zelených miláčků. To samé platí pro rostliny, které pěstujete doma.

Zdroj: Morningchores