Spojením dvou bytů vznikl prostor i pro taneční místnost
adbz.cz » Architektura » Spojili 2 byty v 1 prostor: Prostředí je lehké a robustní zároveň, podmínkou byla taneční místnost

Spojili 2 byty v 1 prostor: Prostředí je lehké a robustní zároveň, podmínkou byla taneční místnost

Při rekonstrukci došlo ke spojení dvou samostatných bytů v jeden funkční celek. Výsledkem je prostorné a útulné bydlení, ve kterém mohou majitelé dokonce i tančit.

Spojení dvou bytů – kuchyně
Zdroj fotografie: Tiskové materiály Coarquitetos, fotograf Maurício Araújo

Tento projekt započal již v roce 2019, avšak kvůli různým překážkám a komplikacím se své realizace dočkal až v roce 2022. Výsledkem je prostorný apartmán s nadstandardní plochou 113 m². Architektům ze studia Coarquietetos se podařilo spojit dvě samostatné bytové jednotky v jeden obytný prostor pyšnící se nejen svou rozlohou, ale taky útulnou atmosférou a množstvím přirozeného světla.

Taneční místnost uvnitř bytu

Jelikož je tanec nedílnou součástí života majitelky, bylo jedním z hlavních kritérií podmiňujícím celkovou rekonstrukci a realizaci projektu začlenit do bytu taneční místnost. Ve výsledku se zkušeným architektům podařilo vytvořit originální místo se symetrickým uspořádáním a velmi jedinečným designem odkazujícím na životní styl své majitelky.

Modulovatelný nábytek

Většina nábytku a vybavení má kolečka, což umožňuje snadno prostor uzpůsobit aktuálním potřebám jeho obyvatel. Zároveň došlo k prohození jednotlivých místností. Zatímco ložnice zabírá prostor bývalého obývacího pokoje, stávající ložnici nahradila pracovna. Ke změně uspořádání došlo i v kuchyni, kde byl sporák přesunut blíže k oknu, kde je tak možné si při vaření vychutnat krásný výhled do okolí.

dva byty v jednom obyvak 2
Zdroj fotografie: Tiskové materiály Coarquitetos, fotograf Maurício Araújo

Hlavním cílem celé realizace bylo vytvořit prostor pro seberealizaci a volný pohyb vysoce kreativní a nadané majitelky. Díky zvoleným doplňkům je možné celý prostor neustále proměňovat a uzpůsobovat. Jeho variabilita spolu s rozsáhlou plochou z něj dělá jedinečné místo pro život, práci i chvíle odpočinku a relaxace. Nabízí tak dokonalé místo plné pohodlí a komfortu.

Důmyslné využití celého prostoru

Jeden vchod do bytu slouží jako vstup do obytné části a druhý se nachází přímo naproti taneční místnosti. Nesmí chybět ani sociální zařízení, prostorná předsíň a šatna. Obývací pokoj je spojen s kuchyní a navazuje na něj balkon, což ještě umocňuje pocit otevřeného vzdušného prostoru. Chodba, která oba původní byty spojuje, ukrývá dva pokoje, které skrz posuvné dveře mohou plnit funkci ložnice, pracovní místnosti nebo pokoje pro hosty.

Taneční místnost má rozlohu 2,7 x 4,6 m a je vybavena dřevěnou podlahou, zrcadlovou stěnou a baletní tyčí. Před ní se ještě nachází malá koupelna a spižírna. Původní balkon byl přestavěn na vnitřní zahrádku, kterou je možné izolovat těžkými závěsy, které dovnitř v případě potřeby nepropustí venkovní ruch z ulic plných lidí. Spojení dvou bytů tak dopadlo na jedničku a přineslo majitelce úžasný prostor k bydlení.

Architekti:Coarquietetos
Plocha:113 m²
Realizace:2022
Lokalita:Brazílie