Rýže má řadu využití, nejen v kuchyni. Příbory a šperky díky ní zůstanou v perfektním stavu. Vyjde na pár korun a ušetří stokrát víc

Rýže patří k nejoblíbenějším přílohám k masu nebo zelenině. Ale víte, že se rýže nemusí používat jen k jídlu?

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Pravidelně ji konzumuje více než polovina světové populace. Novomanželům ji házejí pod nohy pro štěstí. Nicméně málokdo ví, že její využití je ještě mnohem širší! Řeč je o rýži, která vám pomůže i v takových oblastech, ve kterých byste to ani nečekali. A my vám dnes ukážeme v jakých.

Smíchejte rýži s obyčejným mýdlem

Rýže je velmi prospěšnou surovinou pro naši pleť, protože obsahuje látky, které ji rozjasní, hydratují a zvláčňují. Z tohoto důvodu se využívá v mnoha kúrách a maskách. Zde je návod, díky kterému si vyrobíte doma výborné rýžové mýdlo, jež dokonale zjemní a hydratuje vaši pokožku.

Potřebujeme:

  • 2 kusy neutrálního tuhého mýdla
  • 1 šálek mleté ​​rýže
  • mandlový olej
  • formy na mýdlo
  • struhadlo
  • hrnec
iZdroj fotografie: Unsplash

Rýži omyjte přes sítko, dokud nebude úplně čistá, nechte ji přes noc uschnout a ráno ji potom rozemelte na prášek. Tuhé mýdlo si nastrouhejte pomocí struhadla, vložte ho do mísy a rozpusťte ho v horké vodní lázni. Až bude mýdlo tekuté, přidejte 4 lžíce rýžového prášku a dvě polévkové lžíce mandlového oleje. Směs dokonale promíchejte, aby se ingredience spojily, a nalijte ji do formiček, které nechte stát tak dlouho, dokud mýdlo neztuhne – bude to trvat přibližně 30 minut na chladném místě – a poté už produkt používejte dle potřeby.

Příbory a stříbrné šperky zůstanou v perfektním stavu

Chcete vaše stříbro ochránit přes zčernáním? Vložte sáček s rýží do zásuvky s příborem nebo do vaší šperkovnice. Ušetří vám to pak spoustu peněz za odborné čištění a leštění cenností u zlatníka. Rýže totiž absorbuje vlhkost a stříbro tak ochrání před zčernání. Rýže je zvláště užitečná nejen na ochranu stříbra, ale i niklu.

iZdroj fotografie: Unsplash

První pomoc pro utopený telefon

Pokud vám spadl telefon do vody, jen žádnou paniku. Urychleně ho ponořte do suché rýže. Je totiž natolik savá, že dokáže váš telefon velmi účinně vysušit. Před tím, než telefon odložíte do rýže, vyjměte SIM kartu, baterku a paměťové karty. Telefon nechte v rýži po dobu 24 hodin.

Zdroj: Expert Home Tips

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články