Ničí vám úrodu myši, nebo kočka? Pomocí jednoduchého triku jim lze dát jednou provždy najevo, že tam nemají co dělat - adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Ničí vám úrodu myši, nebo kočka? Pomocí jednoduchého triku jim lze dát jednou provždy najevo, že tam nemají co dělat

Ničí vám úrodu myši, nebo kočka? Pomocí jednoduchého triku jim lze dát jednou provždy najevo, že tam nemají co dělat

Škůdci, kteří se nejčastěji vyskytují na zahradě, jsou kočky od sousedů nebo myši. Těchto škůdců se však můžete zbavit pomocí jednoduchého triku.

plastove vidlicky na zahrade
Zdroj fotografie: Depositphotos

Tento tip může pomoci i vám, ušetříte díky němu velkou část financí, protože není potřeba nakupovat chemické prostředky. Aby nedocházelo k ničení rostlin a zároveň jste mohli zůstat klidní, že tzv. škůdcům neublížíte, použijte v zahradě trik s plastem. Pomůže vám odradit škůdce, jako jsou třeba kočky, které se tak velmi rychle naučí, že na vašem záhonku nemají co pohledávat. Budete potřebovat pouze plastové vidličky, jež by jinak skončily v koši.

Využití vidliček na zahradě

Každý člověk si jistě spojuje vidličky s příborem, který se používají hlavně ke konzumaci jídla. Jenže mnoho lidí má domácí mazlíčky, kteří mohou navštěvovat i vaši zahradu. Nejenže se zdržují na pozemku, jenž nepatří k jejich obydlí, ale také velmi často poškozují úrodu, kterou si pěstujete. Z tohoto důvodu je můžeme také považovat škůdce.

kocky velmi casto nici zahonky
Zdroj fotografie: Depositphotos

Zakročit proti nim můžete s pomocí plastových vidliček. Příbor, který dostanete ve většině restaurací, jež vydávají jídlo s sebou, nebo v běžném obchodě. Blogerka Danger Garden přidala do své zahrady příbory (nože, vidličky a lžíce). Všimla si, že jasné objekty byly prakticky neviditelné a že úspěšně kočky držely dál od květin.

rostliny na zahrade
Zdroj fotografie: Depositphotos

Mnoho čtenářů článku od The Danger Garden zanechali u článku velký počet pozitivních komentářů. „Děkuji za to! Snažil jsem se najít způsob, jak zabránit tomu, aby můj pes seděl na mém záhonu a ničil cibulky, které právě vyrůstají,“ píše Anzelina.

Další čtenářka, Shirley Fox, nabízí svůj vlastní tip pro používání špičatých tyčinek, aby se veverky nedostaly do její zahrady. Shirley Fox poznamenává, že by vyzkoušela příborový hack The Danger Garden, protože plastové vidličky jsou delší než většina špičatých tyčinek v její vlastní zahradě, a proto s větší pravděpodobností účinně udržují škůdce daleko od zahrádky.

plastove nadobi na zahrade
Zdroj fotografie: Depositphotos

Čtenáři Mark a Gaz doporučují používat sušené bambusové hole s neporušenými stonky. Tyto bambusové hole odrazují kočky od rostoucích rostlin. Většina koček si všimne více předmětů, které jim brání v tom, vidět to hlavní. Což jsou většinou rostliny, u kterých se snažíte o dlouhý život.

Zdroj: DIY