Neoblíbený úklid koupelny zvládnete hravě do půl hodiny | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Hotelová uklízečka prozradila, jak perfektně uklidit koupelnu během pár minut. Zapamatujte si 7 triků

Hotelová uklízečka prozradila, jak perfektně uklidit koupelnu během pár minut. Zapamatujte si 7 triků

Není moc lidí, kteří by se nadšeně vrhali do úklidu domácnosti, a už vůbec ne do drhnutí koupelny. Když se budete držet následujících tipů, do 30 minut máte hotovo.

uklid koupelny zluta houba
Zdroj fotografie: iStock

Pokud byste měli sestavit seznam nejméně oblíbených činností, které musíte v domácnosti dělat, jistě bude na samém vrcholu nebo těsně pod ním úklid koupelny. Nikdo totiž nejásá nadšením, když musí drhnout toaletní mísu, vanu nebo sprchový kout, nemluvě o každodenním utírání kapek ze zrcadla nebo zubní pasty z umyvadla. Není tedy divu, že se do úklidu koupelny nijak zvlášť nehrnete. Existuje ale několik tipů, jak si to můžete zjednodušit a nestrávíte úklidem víc než 30 minut.

1) Příprava

Připravte si hadry, houbičky, kartáče, prostředky na vodní kámen, sklo, desinfekční i čisticí prostředky, gumové rukavice. A ideálně mějte pomocníka, protože ve dvou vám to půjde rychleji. Než začnete, odstraňte z koupelny všechny věci jako třeba zubní pastu a kartáčky, ručníky, šampony, holítka a další, aby nepřekážely. Ideální je si úklid něčím zpříjemnit, třeba si pusťte muziku, a přestože to v uklízení nijak nepomůže, budete mít alespoň pocit, že vám práce jde lépe od ruky.

2) Vana

I během třiceti minut je možné koupelnu uklidit důkladně a pečlivě. Odstraňte vodní kámen i plíseň z vany, sprchového koutu nebo umyvadla. Použijte gumové rukavice a nastříkejte na povrchy speciální přípravky, které by proces měly zjednodušit a urychlit. Na plísně funguje i obyčejný vinný ocet. Než se vstřebají, můžete se přesunout na jiné místo a pak se k práci vrátit.

uklid vana plisen
Zdroj fotografie: Depositphotos

4) Zrcadlo

Existují speciální prostředky na leštění skleněných povrchů a zrcadel. Dokonce ani nemusíte ze zrcadla nejdřív smýt nejrůznější skvrny třeba od zubní pasty. Funguje na ně ale i citronová šťáva rozmíchaná ve vodě. Nastříkejte a hned setřete. Nakonec nezapomeňte zrcadlo vyleštit hadříkem nebo papírovou utěrkou.

3) Toaleta

Toaletní mísa je kapitola sama pro sebe. Maximálně si její úklid zjednodušíte, když do mísy nalijete čisticí prostředek a necháte ho účinkovat. Babské rady taky doporučují smíchat ocet a jedlou sodu. Mezitím otřete vlhčenými ubrousky vnější stranu záchodu, prkénko i víko. Čím déle prostředek bude působit, tím méně budete muset záchod drhnout štětkou. Takže se můžete vrátit k úklidu vany a až po ní dodělat toaletní mísu.

uklid zachod wc
Zdroj fotografie: Depositphotos

5) Finále

Když máte všechny části koupelny vydrhnuté, opláchněte je, aby na nich chemické prostředky nezůstaly. Současně omyjte i kartáče, rukavice a čisticí prostředky. Pokud jste si všimli, že někde ještě zůstala plíseň, použijte na ni škrabku.

6) Podlaha

Na konec si nechte podlahu. Můžete vytáhnout kýbl s hadrem nebo mopem, ale pokud práci chcete mít rychle za sebou, klekněte si, nastříkejte na podlahu čisticí sprej a otřete ji papírovými utěrkami. I s tímto se s úklidem koupelny bohatě vejdete do třicetiminutového limitu.

7) Zásoby

Zrevidujte, jak na tom jste po úklidu s čisticími pomůckami a prostředky. Abyste je měli vždy po ruce, připište si na nákupní seznam ty, které jste spotřebovali nebo docházejí.