Jak efektivně a za krátkou dobu vyčistit koupelnu | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Důkladný úklid koupelny zvládnete během chvilky, pokud zvolíte správný systém. Hospodyňka radí, jak na to

Důkladný úklid koupelny zvládnete během chvilky, pokud zvolíte správný systém. Hospodyňka radí, jak na to

Tajemství dokonale uklizené koupelny tkví v tom, jak si rozvrhnete jednotlivé kroky. Zkuste osvědčený postup úklidu, který vám ušetří čas.

spinave spary koupelna
Zdroj fotografie: Depositphotos

Úklid koupelny patří u většiny lidí mezi ty méně oblíbené činnosti. Mnohdy u něj totiž stráví zbytečně moc času a na konci je navíc bolí ruce. Na úklid se ale musí chytře a když se vám podaří najít efektivní systém, půjde uklízení rychle a s mnohem menším vynaložením úsilí. Koupelna bude za chvilku krásně čistá a voňavá a vy můžete čas, který byste za normálních podmínek strávili úklidem, využít dle libosti.

Vodní kámen a plísně mají přednost

Ze všeho nejdříve je třeba se zaměřit na vodní kámen či různé plísně. Pokud se s těmito nečistotami v koupelně setkáváte, vezměte čistící prostředek a zastříkejte je. Často totiž trvá, než přípravek zapůsobí a vy byste tím zbytečně ztráceli čas. Bez použití speciálních prostředků navíc musíte počítat s tím, že nad těmito nečistotami můžete strávit hodně času, protože jsou mnohdy velmi odolné.

Při vyhledávání vodních usazenin se zaměřte převážně na záchodovou mísu, okolí odtoků, vanu a stěny sprchového koutu. V těchto prostorách se s nimi totiž setkáte nejčastěji. Je tomu tak, protože usazeniny vznikají z minerálů, které voda obsahuje a drží se proto na těchto místech. Plísně se tvoří spíše ve stínu a ve vlhkém prostředí. Najdete je proto mezi spárami dlaždic a na špatně dostupných místech s malým přístupem světla.

Na co je důležité se zaměřit

V mezičase, který je třeba pro uvolnění těch nejodolnějších skvrn se můžete vrhnout na méně náročné nečistoty. Nejlepší je postupovat od vrchu dolů, protože v případě, že se při čištění nějaké plochy zašpiní ta pod ní, nemusíte se tím zaobírat, jelikož víte, že se k ní za chvíli dostanete. Můžete začít koupelnovou skříňkou či leštěním zrcadla a poté postupovat níž. Jakmile budete mít hotovo, můžete se vrhnout na usazeniny. Ty už by měly jít snadno dolů drsnější stranou houbičky či kartáčem.

koupelna minimalisticka bila vana
Zdroj fotografie: Pixabay

Nezbývá už nic jiného, než dočistit i plochy s plísní a vodními usazeninami od ostatních méně odolných nečistot a vytřít podlahu. Vůbec není na škodu snížit počet prostředků na úklid. V dnešní době se dá sehnat univerzální čistič koupelen, což vám může značně ušetřit čas i peníze. Při výběru prostředku proti plísni a vodním usazeninám však buďte raději vybíravější, protože je nutné, aby byl opravdu účinný.

Jak si úklid koupelny usnadňujete vy?

Zdroj: TheSpruce