Důkladný úklid koupelny zvládnete během chvilky, pokud zvolíte správný systém. Hospodyňka radí, jak na to

Tajemství dokonale uklizené koupelny tkví v tom, jak si rozvrhnete jednotlivé kroky. Zkuste osvědčený postup úklidu, který vám ušetří čas.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Úklid koupelny patří u většiny lidí mezi ty méně oblíbené činnosti. Mnohdy u něj totiž stráví zbytečně moc času a na konci je navíc bolí ruce. Na úklid se ale musí chytře a když se vám podaří najít efektivní systém, půjde uklízení rychle a s mnohem menším vynaložením úsilí. Koupelna bude za chvilku krásně čistá a voňavá a vy můžete čas, který byste za normálních podmínek strávili úklidem, využít dle libosti.

Vodní kámen a plísně mají přednost

Ze všeho nejdříve je třeba se zaměřit na vodní kámen či různé plísně. Pokud se s těmito nečistotami v koupelně setkáváte, vezměte čistící prostředek a zastříkejte je. Často totiž trvá, než přípravek zapůsobí a vy byste tím zbytečně ztráceli čas. Bez použití speciálních prostředků navíc musíte počítat s tím, že nad těmito nečistotami můžete strávit hodně času, protože jsou mnohdy velmi odolné.

Při vyhledávání vodních usazenin se zaměřte převážně na záchodovou mísu, okolí odtoků, vanu a stěny sprchového koutu. V těchto prostorách se s nimi totiž setkáte nejčastěji. Je tomu tak, protože usazeniny vznikají z minerálů, které voda obsahuje a drží se proto na těchto místech. Plísně se tvoří spíše ve stínu a ve vlhkém prostředí. Najdete je proto mezi spárami dlaždic a na špatně dostupných místech s malým přístupem světla.

Na co je důležité se zaměřit

V mezičase, který je třeba pro uvolnění těch nejodolnějších skvrn se můžete vrhnout na méně náročné nečistoty. Nejlepší je postupovat od vrchu dolů, protože v případě, že se při čištění nějaké plochy zašpiní ta pod ní, nemusíte se tím zaobírat, jelikož víte, že se k ní za chvíli dostanete. Můžete začít koupelnovou skříňkou či leštěním zrcadla a poté postupovat níž. Jakmile budete mít hotovo, můžete se vrhnout na usazeniny. Ty už by měly jít snadno dolů drsnější stranou houbičky či kartáčem.

iZdroj fotografie: Pixabay

Nezbývá už nic jiného, než dočistit i plochy s plísní a vodními usazeninami od ostatních méně odolných nečistot a vytřít podlahu. Vůbec není na škodu snížit počet prostředků na úklid. V dnešní době se dá sehnat univerzální čistič koupelen, což vám může značně ušetřit čas i peníze. Při výběru prostředku proti plísni a vodním usazeninám však buďte raději vybíravější, protože je nutné, aby byl opravdu účinný.

Jak si úklid koupelny usnadňujete vy?

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Šárka Šumná

Zobrazit další články