Ze 2 bytů udělali 1: Chytré řešení obřími posuvnými dveřmi zaujme i vás
adbz.cz » Interiéry » Ze 2 bytů udělali 1: „Intimní“ a „denní“ zónu v pastelových barvách oddělují posuvné dveře přes celou stěnu

Ze 2 bytů udělali 1: „Intimní“ a „denní“ zónu v pastelových barvách oddělují posuvné dveře přes celou stěnu

Apartmán s výhledem se nachází v sedmém podlaží a jde o výsledek zkombinování dvou bytů. Jejich prostor byl rozdělen na dvě hlavní a současně pronikající zóny.

dvojbyt kuchyně
Zdroj fotografie: Tiskové materiály Atelier Starzak Strebicki, fotograf Mateusz Bieniaszczyk

Jde o osobní a denní prostor. Ten první se týká ložnice, koupelny a šatny, druhý vládne obývacímu pokoji, kuchyni, jídelně, toaletě a technickému zázemí. Mobilní zdi ve formě posuvných dveří dovolují obyvatelům pohodlně a průběžně konfigurovat osobní a společné prostory podle proměnlivých potřeb. Celý byt od společnosti Atelier Starzak Strebicki definují tlumené barvy, které podporují konkrétní prvky přítomné v místnostech.

Delší oddělená spojnice

Atmosféra apartmánu je pak dokončena popelavými dlaždicemi, stejně jako modrou, růžovou a zelenou mozaikou na zdech. Ta je především v koupelně, v kuchyni a ve vstupní chodbě. Obytné místnosti zaujmou také kombinací větších modernějších prvků (kuchyňská linka) a staršího nábytku v podobě dřevěných židlí s opěradly a stolu. Modrá posuvná stěna dovoluje plynule procházet mezi jídelnou a koupelnou, vzápětí pak může vytvořit naprosté soukromí.

atelier starzak
Zdroj fotografie: Tiskové materiály Atelier Starzak Strebicki, fotograf Mateusz Bieniaszczyk

Spojnice dvou bytových jednotek přitom nijak neruší, veškeré panely vypadají jednoduše jako dvířka šatních skříní. Protože jde tvarově o „nudli“, je tu celkový prostor, jaký se v mnoha bytech nenajde. Do toho všeho přirozeně zapadají úložné prostory podél chodeb a průchodů. I při podrobném zkoumání je znát, že všechny prvky interiéru doslova vystupují do prostoru a zdi či podlahy tvoří jen jakési tlumené „křoví“.

Posun a oddělení

V klasických bytech bývají osobní prostory jako koupelna či ložnice volně zakomponované do celku. Při běžném provozu tak kolem nich uživatel normálně prochází. Toto spojení dvou bytů však vytvořilo něco jako „zákulisí“. V jedné polovině totiž může několik lidí sledovat televizi nebo pohromadě jíst, zatímco v té osobní lze mít klid na spánek, případně soukromí na osobní hygienu. Ani jedna z těchto aktivit přitom není tou druhou narušena.

ArchitektiAtelier Starzak Strebicki
Jola Starzak, Dawid Strębicki, Katarzyna Leśniewska, Anna Śmierzchalska, Vera Reimann
Realizace:2016
Lokalita:Polsko