Muž se nestačil divit, co našel na zahradě svého nového domu

Víte, co je lepší než najít hrnec zlata? Navíc podklad na vlastní zahradě. Když se 35letá zdravotní bratr John Reynolds rozhodl koupit zchátralý dům se třemi ložnicemi za 20 000 dolarů, plánoval ho opravit a prodat s trochou zisku. Poslední věc, kterou Texasan očekával, byl pod jeho nosem zakopaný 40galonový bazén v hodnotě kolem 160 000 dolarů.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

V tu chvíli měl John pocit, že vyhrál jackpot! Po tomto zjištění se rozhodl dům neprodat.

  • Kupní cena: 20 000 dolarů (cca 460 000 korun)
  • Hodnota bazénu: 160 000 dolarů (asi 3,5 milionu korun)
  • Hodnota domu vzrostla 11x na 220 000 dolarů (více jak 5 milionů korun)
iZdroj obrázku: Pixabay.com
K objevu došlo díky náhodě

Vítěz loterie

John řekl Mercury Press: „Je to, jako bych narazil na výherní loterii. Nikdy za milion let, když jsem koupil tuto nemovitost, jsem si nemyslel, že budu plavat ve vlastním bazénu. Koupil jsem to jako malou investici s úmyslem to dokončit a prodat dál, ale přineslo to tolik překvapení, že nevím, jestli to nechám jít.“

Dům v Mineral Wells byl postavený v roce 1955. Poté, co předešlý majitel zemřel, byla nemovitost rok prázdná a naplněná až po okraj naplněna haraburdím, kolem se potulovaly gangy divokých koček a zahrada byla zarostlou džunglí. Místní krajský úřad se chystal důl celý srovnat se zemí, než se John před pár lety nabídl, že ho odkoupí.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Poté, co předešlý majitel zemřel, byla nemovitost rok prázdná

Nebýt bouře, nic by se nedozvěděl

John netušil, že si koupil dům s bazénem, dokud několik měsíců poté, co se dům stal jeho, silný déšť a vítr odstranil špínu, která na něm byla navrstvena. „Viděl jsem trochu betonové hrany, ale myslel jsem, že je to součást terasy nebo záhonů.“ Když přišla bouře, Johnův soused se ho zeptal, jestli viděl bazén. John nevěděl, o čem mluví, ale brzy to zjistil a bazén postupně celý odkryl.

Rekonstrukce bazénu trvala 18 měsíců a nakonec odhalila bazén o velikosti 32×17 stop (10×5 metrů) a nyní si ho s přáteli užívá každý den. Bazén byl naplněn starým nábytkem, autodíly a dalšími předměty. John za opravy, čistění a další úpravy zaplatil 10 000 dolarů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Darina Smoláková

Zobrazit další články