Domácí aviváž – lepší než ta kupovaná: Je vhodná i pro alergiky a 5 litrů vyjde na zlomek ceny

Aviváží a dalších prostředků na praní jsou v supermarketech plné regály. Jejich složení ovšem často obsahuje mnoho toxických látek.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Běžně prodávaná aviváž může časem u některých osob spustit alergické reakce, jejichž příčina je obtížně detekovatelná. Tyto produkty jsou opravdu velmi jemné a mají i příjemnou vůni, jenže jejich složení nemusí být nejzdravější. Pokud tedy zjistíte, že i váš oblíbený typ aviváže obsahuje škodlivé látky, můžete si poměrně snadno udělat doma mnohem přirozenější verzi. Výsledek tohoto receptu je použitelný i dětmi či osobami s alergiemi.

Po přírodním deodorantu a šamponu i aviváž

Protože nechcete vlastní rodinu otravovat toxickými látkami, vyrobte si po domácím šamponu a deodorantu také normální aviváž na prádlo. Nakonec to dává perfektní smysl, když budou všechny složky koupelnové kosmetiky domácího původu.

Potřebujete tyto přísady:

  • 5–6 lžic jedlé sody
  • Jablečný ocet
  • 250 mililitrů vroucí vody
  • 1 litr kamence
  • 20–30 kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje kvůli vůni
  • 1 plastovou lahev o objemu nejméně 5 litrů

Jak směs připravit

  1. Smíchejte vodu, jedlou sodu a jablečný ocet. Bude to asi trochu pěnit, ale to je zcela normální, takže se toho nelekejte.
  2. Do směsi přidejte zvolený esenciální olej. Naplňte láhev a dobře protřepejte.
  3. Na každé praní použijte přibližně 50 mililitrů této směsi. Před každým použitím ji znova protřepejte.
iZdroj fotografie: Depositphotos

Jablečný ocet je pro pokožku velmi prospěšný. Tím pádem mohou tuto směs používat i děti nebo osoby s alergickými reakcemi na běžně dostupné produkty. Jedlá soda je bílý prášek rozpustný ve vodě, čímž vzniká roztok se zásaditým pH. Běžně se používá jako součást kypřících prášků do pečiva či šumivých složek nápojů. Neutralizuje také poleptání kyselinou a najdete ji i v náplni do hasicích přístrojů.

Jakou kosmetiku jste si vyrobili svépomocí?

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Zobrazit další články