Zbavte se odolných skvrn od jahod a třešní | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Skvrny od jahod a třešní už nebudou vaší noční můrou. S jistotou je odstraní vaječný žloutek, když ho správně použijete

Skvrny od jahod a třešní už nebudou vaší noční můrou. S jistotou je odstraní vaječný žloutek, když ho správně použijete

Dokonce i skvrn od jahod nebo třešní se můžete jednoduše zbavit. Stačí na to pár surovin, které máte v kuchyni.

vajecny zloutek skvrny tresne
Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)

Léto je v plném proudu a to znamená, že pomalu dozrává nebo už dozrálo všelijaké ovoce. Pokud vaše dítě přišlo domů a tričko má celé od třešní, nemusíte se hned děsit. Možná vám vaše babička nebo maminka říkaly, že tyto skvrny se nikdy nepodaří vyprat, ale ona to není tak úplně pravda. Existuje totiž jeden trik, který vám i s těmito odolnými skvrnami pomůže. Vyzkoušíte ho?

Sůl a voda

Úplně čerstvé skvrny od jahod můžete odstranit pomocí soli a vody. Položte například tričko od skvrn na rovný povrch a do směsi si namočte hadřík. Tím potom skvrny na tričku pomalu drhněte. Při takovém čištění se totiž skvrna nerozšíří. Nechte půl hodiny působit a potom už jen jednoduše opláchněte a nakonec omyjte mýdlovou vodou.

Žloutky a glycerin

Pokud máte skvrnu od jahod na barevném oblečení, odstraňte ji směsí z jednoho žloutku a 30 gramů glycerinu. Jediné, co musíte udělat, je potřít skvrnu touto směsí a nechat několik hodin působit, ideálně přes noc. Poté oblečení umyjte teplou vodou a nakonec ještě opláchněte ve studené.

skvrna na obleceni
Zdroj fotografie: Depositphotos

Jak na třešňové skvrny

Pokud máte na tričku čerstvé skvrny od třešní, není nic jednoduššího, než je posypat jakýmkoli absorpčním práškem. To může být například škrob, dětský zásyp, drcená křída nebo obyčejná sůl. Poté, co je absorbována veškerá tekutina, posypte mokrou skvrnu ještě sodou. Po chvíli působení oblečení opláchněte pod teplou vodou a dejte normálně do pračky. Podobně také funguje plátek citronu, tak to také vyzkoušejte.

Jak se takových skvrn zbavujete vy?

Zdroj: TheSpruce