Rodina zrekonstruovala trup starého letadla na přepychový pojízdný karavan. Kreativitě se meze nekladou

Pokud si myslíte, že máte originálně zařízené bydlení, tato rodina vás přesvědčí o opaku. Starý trup většího letadla jednoduše přetvořili na útulný domov, kam se jich vejde všech 6.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Když chcete mít bydlení podle vlastních představ, musíte být trochu kreativní. A přesně tím se řídila rodina rovnou o šesti členech. Rozhodli se totiž, že přestaví starý trup letadla v útulné bydlení na kolečkách. Mohou si tak bydlet víceméně kde chtějí, často se stěhovat, ale přitom mají jisté svoje pohodlí. Dovnitř se vejde všechno potřebné a samotná přestavba ani nebyla tak drahá.

Kolik stála renovace starého letadla

Celkové náklady na renovaci starého letadla a přetvoření v příjemný domov včetně samotné ceny za pořízení vyřazeného stroje, se pohybovaly kolem jednoho milionu korun. Výsledkem však je luxusní chatička na kolech, se kterou je možné tábořit i spokojeně žít naprosto kdekoliv. Důležitou součástí samotné rekonstrukce je fakt, že na střeše jsou umístěny solární panely pro maximální soběstačnost.

Z pohledu celkové ceny, kterou bylo nutné realizovat do přestavby, však musíme zahrnout také splněný sen, což je v podstatě k nezaplacení. Díky instalaci solárních panelů jsou také výrazně nižší pravidelné náklady na bydlení. Téměř se tak nemusí řešit účty za elektřinu či za ohřev teplé vody. Nespornou výhodou je také možnost přesunu na libovolné místo.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Jonathan & Ashley (@tinyshinyhome)

Co všechno bylo potřeba promyslet při rekonstrukci starého letadla

Při vytváření takového bydlení je potřeba překonat hned několik různých překážek. V první řadě jde o vytvoření dostatku životního prostoru pro všechny členy rodiny. Děti tak pro sebe mají čtyři palandy, kdy jsou dvě vždy umístěné nad sebou. Rodiče mají ložnici, která každý večer vznikne přestavbou jídelního stolu a pohovky.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Jonathan & Ashley (@tinyshinyhome)

Zajímavostí, kterou by zde mnoho lidí zřejmě nehledalo, je poměrně velká kuchyň. To z toho důvodu, aby nabízela pohodlné stolování pro šest členů rodiny. Dalším otazníkem bylo vyřešení zásobování elektřinou, což se povedlo zařídit připojením solárních panelů a instalací baterií, které energii uchovají i na dny, kdy není úplně slunečno. Koupelna se sprchovým koutem je také vybavena kompostovatelnou toaletou.

Zdroj: Tiny Shiny Home

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Zobrazit další články