Jaké svíčky lze v domě zapálit a způsoby, jak se díky nim zbavit negativní energie

Svíčka je odpradávna církevním atributem i nástrojem magie. Může nám zpříjemnit chvilky relaxace a odpočinku, ale některé svíčky bychom doma zapalovat raději neměli.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Svíčka je krásným a třeba i voňavým domácím doplňkem. Její svit nám zpříjemní čas relaxace i romantické chvilky. Je také jedním z důležitých atributů křesťanství. Stejně tak je ale magickou pomůckou. Svíčka je symbolem víry, naděje a lásky, přitahuje do domu štěstí a pozitivní emoce. Některé svíčky bychom si ale doma zapalovat neměli – říká se, že to může přinést neštěstí, selhání a špatné zdraví.

Svíčka jako symbol víry a naděje

Svíčka svým světlem a tím, co symbolizuje, pomáhá lidem v různých kulturách řešit mnoho životních problémů. V křesťanství je svíčka symbolem víry, naděje a lásky. Zapálená svíčka je obrazem božského světla i samotného Ježíše Krista a je jedním z důležitých atributů v církvi. Proto se svíčky často používají při bohoslužbách a při různých obřadech a rituálech. V chrámech se používají na památku mrtvých, během křtu i svatby. Lidé se často modlí a k tomu si zapalují svíčky.

iZdroj fotografie: Pxhere

Jaké svíčky vám mohou přinést neštěstí

Svíčky přinesené ze hřbitova si ale doma raději nezapalujte. Říká se, že mohou vnést do domu potíže a neúspěch. Věří se totiž, že si s takovou svíčkou můžete do svého domova přinést všechny potíže a nemoci zemřelých. Rovněž se věří, že pokud lidé svíčku na hřbitově zapálí, měla by zůstat tam, kde je, dokud úplně nevyhoří. Proto se opravdu nedoporučuje odnášet si ze hřbitova svíčky, lampy a zejména je pak zapalovat uvnitř domu.

iZdroj fotografie: Pxhere

Takový malý svíčkový rituál

S pomocí svíček můžete provádět různé rituály, zbavovat se svých selhání nebo třeba kouzel, pokud na ně tedy věříte. Za tímto účelem si je zapalte v domě, přečtěte si k tomu modlitbu, projděte se s nimi každou místností a nakonec je zhasněte. Pokud u toho svíčka silně kouří, zhasne, nebo když se plamen začne komíhat všemi směry, znamená to, že je v domě spousta negativní energie. V takovém případě můžete po tomto rituálu požádat kněze o vysvěcení každé místnosti a negativní energii tak z domu vyhnat.

Zdroj: Heedinteriors

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Zobrazit další články