Díky této přísadě budou podlahy dokonale čisté | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Vytřená podlaha bude čistá 2krát tak dlouho. Do vody stačí přidat jednu přísadu, kterou má každý doma

Vytřená podlaha bude čistá 2krát tak dlouho. Do vody stačí přidat jednu přísadu, kterou má každý doma

Tento lifehack vám doporučí dokonce i zkušené hospodyňky. Ušetří vám totiž čas i námahu a vaše podlahy se budou lesknout.

vytirat mop podlaha
Zdroj fotografie: iStock

Umývání podlahy a vše s tím spojené nebývá mezi hospodyňkami moc oblíbené. A to především, když už mají děti a musí to dělat mnohem častěji, než kdy dřív. Jistě, existuje více druhů podlah a o každou se musíte starat jinak, ale existuje univerzální nástroj, který je dobrý jak na linoleum, tak i na parkety.

Tajná, ale jednoduchá přísada

Pokud chcete, aby vaše podlaha zůstala déle čistá a lesklá, měli byste ji umýt vodou s přídavkem glycerinu. A pokud máte doma nějaký speciální čisticí prostředek, můžete určitě použít i ten. Protože jestli doma nemáte žádný takový prostředek a podlaha je opravdu znečištěná, obyčejná voda vám tedy opravdu nepomůže. Do vody si přidejte 30 ml přípravku na mytí nádobí a dobře promíchejte. Až poté přidejte pár kapek glycerinu.

mop vytirani
Zdroj fotografie: Depositphotos

Jakmile jednou vyzkoušíte umýt podlahy tímto roztokem, budou se lesknout a zůstanou dlouhou dobu čisté. Glycerin má totiž akumulační účinek. To znamená, že čím déle jím budete podlahu čistit, tím silněji se bude lesknout a zůstane déle čistá. Glycerin je hlavně bezpečný pro lidské zdraví a také pro domácí zvířata. Tím pádem jej můžete používat i v místnostech, kde se nachází malé děti.

Další způsoby čištění podlah

Pokud se vám občas vylije nějaká tekutina na podlahu, například limonáda, vytřete ihned a nečekejte, až tekutina zaschne. Také byste měli podlahy každý den zamést minimálně jednou. Ovšem pokud máte domácího mazlíčka, tak rozhodně vícekrát. Uvidíte, že se vám to vyplatí. Umývat byste je měli minimálně jednou do týdne.