Úklid domu jak z hororu ho změnil k nepoznání | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Dům jako z hororu: Po smrti své ženy se o něj přestal jakkoliv starat. V týmu 6 lidí trval úklid 50 hodin, ale vyplatilo se

Dům jako z hororu: Po smrti své ženy se o něj přestal jakkoliv starat. V týmu 6 lidí trval úklid 50 hodin, ale vyplatilo se

Dům, který pod nánosy špíny a plísní vypadal jako ze špatného snu, se uklízecí společnosti podařilo proměnit v čisté a bezpečné místo pro život starého pána.

koupelna spina cistota
Zdroj fotografie: S vědomím My Kind Of Clean

Dům, který ukazují tyto šokující fotografie předtím a potom, co proběhl generální úklid, se nachází v Daltonu v Cumbrii. Snímky ukazují pozoruhodnou proměnu domu, který léta nikdo neuklízel. Obrovské množství odpadků nahromadil majitel domu, osmdesátiletý muž, jenž po smrti své ženy nechal toto místo zchátrat. Před úklidem byl každý jeden povrch včetně koupelny, skříní a podlah pokrytý silnými vrstvami nečistot a plísní. Teď, když s ním úklidová četa skončila, se všechno jen leskne.

Úklid prováděla úklidová četa

Rodinný přítel majitele tohoto hororového domu se už nemohl dívat na to, jak dům chátrá, a tak se rozhodl konat. Povolal do domu uklízecí tým. Ten tvořila partie šesti uklízečů, kteří dohromady v domě strávili celkem 50 normohodin jeho drhnutím. Před vstupem do domu si navlékli ochranné kombinézy, masky a brýle a začali s vyklízením všech odpadků, které zaplnily dva velké kontejnery. V druhé fázi se pustili do samotného úklidu, dezinfekce a čištění špíny.

Uklízeči sborově přiznali, že ve své práci potkávají spoustu výzev, ale tenhle úklid byl rozhodně nejextrémnější. Nezaváhali však ani na moment a pustili se do práce. Majitel za ta léta nashromáždil spoustu věcí, z nichž většina byly odpadky, které vyhodili. Kuchyně byla v havarijním stavu a koupelna kromě jiného potřebovala i instalatérské práce, ale kvůli dezolátním podmínkám je žádný instalatér nechtěl provést.

kuchyne spina cistota
Zdroj fotografie: S vědomím My Kind Of Clean

Výsledek všechny dojal

Smrt manželky majitele velmi zasáhla, až na vše zanevřel. Je velmi smutné, že to došlo až do takového extrému, ale naštěstí měl majitel přátele, kteří vzali opratě do svých rukou. Úklidová četa šesti lidí prováděla úklid osm intenzivních hodin. Po skončení práce byli docela emotivní. Dojalo je, když viděli změnu, kterou udělali nejen pro dům, ale také pro něčí život, a uvědomili si, že jejich zaměstnání není jenom o úklidu. Doufají, že si lidi uvědomí, že z jakékoliv situace existuje cesta ven, jen se nesmí bát požádat o pomoc.

Jak na vás zapůsobila tato neuvěřitelná proměna?

Zdroj: RealFix