Jak zajistit, aby povlečení zůstalo voňavé a načechrané po celý měsíc? Není to vůbec složité. Budete spát jako v nebeské peřince

Není to jen prostěradlo v hotelech, které ve vás vyvolá pocit pohody a čerstvosti. A proč si takové pocity nedopřát i doma? Teď už to bude hračka.

povlečení i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Když máme za sebou dlouhý a únavný den, myšlenka na čerstvé povlečenou a voňavou postel vám ihned spraví náladu a zažene špatné pocity. Výzkum prokázal, že čerstvé povlečení je úzce spojeno s lepším nočním spánkem. Máme pro vás nejlepší rady a tipy na to, aby vaše povlečení bylo měkké a voňavé a vy se každou noc krásně vyspali.

Výhody čerstvého povlečení

Uklidňující pocit, který máme, když vlezeme do čistého povlečení, není jen ve vaší hlavě. Studie ukázaly, že existuje skutečná souvislost mezi čistým povlečením a kvalitou vašeho spánku. Až 73% lidí má pocit, že čerstvé povlečení je důležité pro jejich dobrý spánek a pohodové vstávání.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Investujte do kvalitního povlečení

Pro nejčerstvější postel se určitě rozhodněte pro stoprocentní bavlněné povlečení, které bude měkké a budete se v něm cítit luxusně. Bavlna je přirozeně hypoalergenní a prodyšná, což znamená, že pocit čerstvosti bude trvat o to déle.

Vaše povlečení pravidelně perte

Žádný osvěžovač vzduchu nemůže nahradit pravidelné praní. Jediný způsob, jak získat pocit svěžesti, je čerstvé prostěradlo. Obecně postačí prát povlečení odděleně od ostatního prádla. Převlečte si polštáře i peřiny a vyberte prací prostředek s příjemnou a dlouhotrvající vůní, a navíc aviváž pro větší jemnost.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nechte prádlo pořádně uschnout

Poté, co jste povlečení doprali, doporučujeme ho dát okamžitě na šňůru, aby se usušilo. I když máte sušičku, je lepší, aby povlečení schnulo na čerstvém vzduchu. A taky je dobré mít více druhů povlečení, abyste nemuseli čekat, než vám to vyprané uschne.

Častěji perte i peřiny

Není to jen vaše prostěradlo, které byste měli prát častěji. Mluvíme o peřinách, které byste měli prát minimálně dvakrát ročně, aby byla větší pravděpodobnost, že se zbavíte všech roztočů a bakterií. A nezapomínejte čas od času vyměnit matraci.

Zdroj: Cleanipedia

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Zobrazit další články