Spaní na saténovém polštáři brání tvorbě vrásek | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Saténové či hedvábné povlečení není jen na ozdobu. Vlasy vám poděkují a s vráskami se můžete rozloučit

Saténové či hedvábné povlečení není jen na ozdobu. Vlasy vám poděkují a s vráskami se můžete rozloučit

Spánek je nedílnou součástí našeho života, a proto je dobré věnovat mu co nejvíce pozornosti. Polepšit si můžete novým povlakem na polštář.

satenove povleceni
Zdroj fotografie: Depositphotos

Přestože si v většina lidí spojuje spaní na saténovém či hedvábném povlaku s naprostým luxusem, v dnešní době jde již o naprosto běžnou záležitost, kterou si může dopřát každý z nás. A proč je vlastně vhodné zvolit tento druh materiálu namísto běžného povlečení? Nejenže se vyspíte jako batole, ale také zabráníte nadbytečné tvorbě vrásek. Povrch saténu nebo hedvábí se totiž málokdy shrne, a proto se ráno neprobudíte celí pomačkaní, tvrdí Deborah Weatherspoon, Ph.D., RN, CRNA.

Spánek je velmi důležitá část vašeho dne 

Na saténové a hedvábné polštáře nedají dopustit nejen celebrity, ale také každý, kdo skutečně věnuje dostatek pozornosti kvalitě svého spánku a kráse své pokožky. Je totiž důležité si uvědomit, že dospělý člověk spí v průměru 6 až 8 hodin, což znamená, že po tuto dobu vytavujete svůj obličej a vlasy různému pohmoždění a otírání o polštář. A právě proto je vhodné sáhnout po takovém materiálu povlečení, který nezpůsobí zbytečné poškození vaší kůže na obličeji, čímž vás také nevystaví zvýšené tvorbě vrásek.

Nejlepší materiály, které byste měli vždy zvolit jako povlak na polštář (či na celkové povlečení), jsou podle odborníků satén a hedvábí. Satén má podle řady studií aktivní obsah mědi, což je stopový prvek, který napomáhá růstu buněk – díky tomu lze říci, že saténový povlak je nejen velmi dobrou volbou pro příjemný odpočinek, ale také pro potlačení tvorby vrásek (a to jak díky mědi, tak i díky tomu, že má tendenci se nemačkat a nedráždit tak obličej). 

Hedvábí chrání vaše vlasy proti třepení a je antibakteriální

Co se týče hedvábí, tak ani v tomto případě nemusíte hledat dlouho, abyste zjistili, že jde o skvělou volbu – hedvábný povlak na polštář ze 100% morušového hedvábí totiž pečuje o vaši krásu doslova celou noc. Mezi jeho největší výhody například patří, že chrání vlasy proti třepení a lámání, pomáhá udržovat hydratovanou pleť, zvyšuje tvorbu kolagenu a je antibakteriální. 

rozcuchane vlasy
Zdroj fotografie: Depositphotos

Pro porovnání bavlněný polštář má naopak vysokou absorpční schopnost, což znamená, že celou noc odsává z pleti vlhkost a veškeré krémy nebo séra, které jste před spaním na svůj obličej aplikovali – s tím pak také samozřejmě souvisí zvýšená tvorba vrásek, lámání vlasů nebo v krajních případech tvorba akné. 

Na jakém povlečení spíte vy? 

Zdroj: Healthline