Domácí kapsle s jedlou sodou ulehčí vytírání. Na podlaze nezůstanou žádné fleky ani šmouhy

Mytí podlahy patří k neoblíbeným domácím pracím, protože vám k dokonalému výsledku nepomůže ani moderní mop a kvalitní čisticí prostředek.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Většina úkonů v domácnosti je úmorná, nicméně je nutné provádět je pravidelně. Pokud bychom se jim jen jedinkrát vyhnuli, zbyly by nám oči pro pláč. Úklid by se prodloužil a čištění by bylo nekonečně dlouhé. Nepodceňujte tedy pravidelnost úklidu a použijte při něm vychytávku, která zkrátí dobu mytí podlahy. Mějte na paměti, že v hygienicky čisté domácnosti se vám bude lépe žít a zbavíte se špíny i bakterií.

Pruhy a mastné mapy na podlaze jsou odpudivé

Určitě se vám někdy stalo, že i po důkladném mytí podlahy na ní zůstaly mastné fleky a nevzhledné pruhy. To člověka namíchne, ale nejedná se o neřešitelný problém. Zamyslete se tedy nad tím, jaký mycí prostředek na mytí podlahy používáte. Od věci není ani výměna mopu za kvalitnější. Na trhu jsou k dostání modely, které nadbytečnou vodu zcela vyždímají. Rotující mopy jsou také klíčem k úspěchu správného mytí podlahy.

Jedlá soda je zázrak, tak ji použijte

Pokud vás nebaví utrácet za drahé čisticí prostředky, učiňte tomu přítrž. Pruhů na podlaze se zbavíte a čistoty docílíte i levnými produkty, které jsou snadno k dostání a určitě je najdete i ve své domácnosti. Mrkněte do zásob a vytáhněte z nich jedlou sodu. Jedná se o zázrak, s nímž dáte sbohem pruhům na podlaze a zajistíte hygienicky čisté interiéry.

ocet a jedlá soda iZdroj fotografie: Depositphotos

Vyrobit si domácí tablety na úklid je snadné

Na výrobu domácích koulí na úklid nebudete potřebovat žádné závratné suroviny. Hlavní roli hraje samozřejmě soda, která rozpustí nečistoty. Dále si připravte aviváž, protože má antistatické účinky a krásně voní. Do směsi přidejte i mýdlo, poradí si s mastnotou. Do misky tedy přisypte 500 g jedlé sody, 2 lžíce aviváže, 2 lžíce denaturovaného alkoholu, trochu mýdla a vše promíchejte. Z mixu tvořte kuličky a následně je uchovejte v nádobě s uzavíratelným uzávěrem.

Mytí podlahy vás bude bavit

Vzniklé koule z jedlé sody, aviváže, mýdla a alkoholu budete mít po dlouhou dobu po ruce. Při každém mytí podlahy je vhodíte do kbelíku s horkou vodou. Jakmile vám dojdou, vyrobíte si další várku. Výsledkem bude čistá a voňavá lesklá podlaha bez fleků, pruhů a špíny.

Jaký fígl máte na mytí podlahy vy?

Zdroj: TheSpruce
Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články