Vzala roli balicího papíru a začala ho lepit na podlahu v pokoji jejího syna. Maminka na mateřské tak ušetřila nejmíň 10 tisíc

Když držela v ruce balicí papír, dostala geniální nápad. Pustila se do toho s chutí a za chvíli měla hotovo, nadšeně jí pomáhal i malý synek.

i Zdroj fotografie: S vědomím Ashley Venous
i Zdroj fotografie: S vědomím Ashley Venous
i Zdroj fotografie: S vědomím Ashley Venous
i Zdroj fotografie: S vědomím Ashley Venous
i Zdroj fotografie: S vědomím Ashley Venous
Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
                   

Podlahy tvoří nedílnou část domácnosti – jakmile přijdete dovnitř, většinou to bývají právě ony, čeho si hosté všimnou jako první. Mnoho lidí se proto snaží, aby jejich povrch země vypadal co nejkrásněji, a proto utrácí spoustu peněz za drahé materiály a profesionální pracovníky. Tato žena si však skrze tuto záležitost poradila sama a její výsledek je naprosto úchvatný. Dokázala totiž zcela přeměnit podlahu v dětském pokoji svého syna pomocí obyčejného balícího papíru. 

Jedinečný nápad šikovné matky 

Tato žena jménem Ashley přišla s něčím naprosto úžasným. Je totiž zastánkyní ekologického způsobu života a domácnosti, a proto se rozhodla, že vytvoří svému malému synovi podlahu z obyčejného balícího papíru a několika dalších potřebných prostředků. Celý projekt vymyslela a zhotovila sama, ovšem její výsledek vypadá naprosto úžasně – precizní práce vypadá jako by jí dělal profesionál. Sama však říká, že na tom nebylo nic těžkého a zvládne to naprosto každý. Toto tajemství naprosto změní váš pohled na vaše budoucí renovace! 

Balící papír a trochu lepidla 

Mnoho lidí už pravděpodobně vidělo kamennou podlahu a ano, ve většině případech vypadá naprosto úžasně. Její největší nevýhodou je ovšem skutečnost, že je velmi drahá, a proto se mnozí lidé přiklání spíše ke koupi linolea nebo jiných levnějších alternativ. Ashley však vymyslela vlastní praktickou verzi, jak si takovou „kamennou“ podlahu vyrobit svépomocí, a to za zlomek peněz – svůj nápad se rozhodla vyzkoušet na podlaze v dětském pokoji svého syna, a její výsledek je opravdu úchvatný. Vše zvládla pouze pomocí balicího papíru.

Jednoduchý postup a tak krásný výsledek 

Ashley pro svůj nápad potřebovala balicí papír, lepidlo PVA, kbelík, váleček a obyčejný stavební lak. Jakmile získal všechny potřebné prostředky, začala tím, že odstranila všechny podlahové lišty a omítla všechny nerovnosti na podlaze– tento krok je nezbytný, aby byl povrch rovný a vy jste mohli poklidně pracovat. Poté žena natrhala role papíru na velké kusy a zředila lepidlo s vodou v poměru 1:1 (pokud chcete provést úpravu dřevěného povrchu, měl by tento poměr být 1:3). 

iZdroj fotografie: S vědomím Ashley Venous

Vzniklou směs pak Ashley rozetřela na celou podlahu, pevně k němu přilepila natrhaný balící papír a přes něj ještě jednou rozetřela lepidlo – žena dodává, že by se měly listy papíru překrývat, aby mezi nimi nebyly mezery. Poté, co tento proces dokončila, nechala podlahu dobře vyschnout. To může bohužel trvat až několik dní, ovšem nebojte se, protože výsledek bude stát opravdu za to. Jakmile podlaha zcela vyschla, Ashley povrch začala lakovat několika vrstvami laku.

Naprosto jedinečný nápad

Po nalakování povrchu stačí již podlahu opět nechat několik dní uschnout, a poté je vaše dílo hotové. Jedná se o naprosto jednoduchý postup, díky kterému bude vaše domácnost zase o něco krásnější. Veškeré potřebné produkty vás přitom nevyjdou na mnoho peněz, takže se nemusíte bát, že by vás tato malá rekonstrukce přišla draze. Naopak se jedná o skvělou zábavu na pár dní, kterou byste rozhodně měli vyzkoušet i vy!

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie

Co si myslíte o nápadu mladé maminky vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články